İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Paulus Potter » Paulus Potter Benekli At

Paulus Potter Benekli At

  Paulus Potter Benekli At

  Paulus Potter Benekli At

  Tarih: 1650 – 1654

  Orijinal Boyut: 50.2 x 45.1 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlıboya

  Yer: J. Paul Getty Museum Los Angeles

  Dalgalı, fırtınalı bulutların önünde siluet halinde duran gri benekli bir at, çevresine karşı uyanık olduğunu belirtmek için başını hafifçe çeviriyor. Zamanının en iyi Hollandalı hayvan ressamı Paulus Potter, atın fiziksel ayrıntılarını büyük bir dikkatle tasvir etti. Yelesinin parlaklığı, gözünün sulu nemliliği ve hayvanın vücudunun zarif hatları ustaca vurgulanmıştır. Sanatçı aynı zamanda ata vahşiliği keskin hassasiyetle birleştiren bir kişilik kazandırdı. Aslında hayvan, orta mesafeden gelen avın uzaktan gelen sesine tepki veriyor gibi görünüyor.

  Resim, muhtemelen sağdaki kır evinin sahibi tarafından yaptırıldı. Bu evcil hayvanın yakından gözlemlenen tasviri, Hollandalı zengin bir toprak sahibinin bu tür bir hayvana sahip olabileceği mülkiyet gururunu ima ediyor. Öte yandan at bağlı değil ve serbestçe dolaşıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, onun kusursuz bakımı ve ekili tarlalar önündeki konumu, Hollanda’nın refahının kaynağının, insanların vahşi doğa üzerinde uygulayabildiği kontrolde yattığını ima ediyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin