İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Kutsal Ayin Tartışması

Raphael Kutsal Ayin Tartışması

  Raphael Kutsal Ayin Tartışması

  Raphael Kutsal Ayin Tartışması

  Tarih: 1509 – 1510

  Orijinal Boyut: 500 x 770 cm

  Teknik: Fresk

  Yer: Stanza della Segnatura Vatikan

  Kutsal Ayin Tartışması, karşı duvardaki Atina Okulu freskinde gösterilen, Hıristiyanlığın birçok felsefi eğilime karşı kazandığı zaferi temsil ediyor. Tonozlu bir tapınakta bir araya toplanmış olan Atina Okulu filozoflarının aksine, Tartışma’nın ilahiyatçıları Kilise’nin mimarisini oluştururlar. Kutsal Üçlü ve Efkaristiya’yı çevreleyen ruhani bir apsis içinde birleşmiş tek bir beden oluştururlar ve kutsandıklarında Mesih’in bedeni haline gelirler.

  Tabloda Raphael hem cenneti hem de dünyayı kapsayan bir sahne yaratmıştır. Yukarıda İsa, sağında ve solunda Kutsal Bakire Meryem ve Vaftizci Yahya’nın yer aldığı bir haleyle çevrelenmiştir. Adem, Yakup ve Musa gibi diğer çeşitli İncil figürleri yanlardadır. Baba Tanrı, cennetin altın ışığı üzerinde hüküm sürerken tasvir edilen İsa’nın üzerinde oturuyor ve Mesih’in ayaklarının altında Kutsal Ruh var. Kutsal Ruh’un karşıt taraflarında melek tarafından tutulan dört müjde vardır.

  Kompozisyonun yapısı, Raphael’in pozlarda dikkate değer farklılıklar içeren eskizleri, çalışmalar ve çizimleri yoluyla elde ettiği aşırı netlik ve sadelik ile karakterize edilir. Kompozisyon boyunca diğer sanatçılara yapılan atıflar görülebilmektedir (örneğin genç Francesco Maria Della Rovere, Leonardo benzeri bir fizyonomiye sahiptir). Ancak düzen, jestler ve pozlar Raphael’in araştırmasının orijinal ürünleridir. Bu araştırma burada takdire şayan bir dengeye ve yüksek ifade saygınlığına ulaşmaktadır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin