İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Aziz George Ejderha ile Savaşırken

Raphael Aziz George Ejderha ile Savaşırken

  Raphael Aziz George Ejderha ile Savaşırken

  Raphael Aziz George Ejderha ile Savaşırken

  Tarih: 1503 – 1505

  Orijinal Boyut: 29,4 x 25,5 cm

  Teknik: Ahşap üzerine yağlı boya

  Yer: Musée du Louvre, Paris

  Tablonun biraz naif ve Peruginesk üslubuna bakılırsa, bu gerçekten de Raphael’in ilk çalışmalarından biridir. Kısa bir süre sonra aynı konunun başka bir resmini daha yaptı.

  Giovanni Lomazzo, Trattato della Pittura (1584) adlı eserinde, Raphael’in Urbino Dükü tarafından yaptırılan, küçük bir satranç tahtası (tavoliere) üzerine boyanmış bir Aziz George’undan bahseder. Eski kataloglara göre, Aziz George olmasa da küçük Aziz Mikail’in arka tarafında artık üstü kapatılmış bir taslak vardı. X-ışınları ve kızılötesi yoluyla yapılan inceleme bu ifadeyi doğrulamamıştır. Yukarıda adı geçen kitapta Lomazzo’nun aynı konunun çeşitli resimlerini karıştırdığı görülmektedir. Onun geç ve biraz karışık ifadesine bir ölçüde güvenilebilirse, Louvre’daki iki tablonun Urbino Dükü için yapılmış olması mümkündür.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin