İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Balıkların Çoğalması Mucizesi

Raphael Balıkların Çoğalması Mucizesi

  Raphael Balıkların Çoğalması Mucizesi

  Raphael Balıkların Çoğalması Mucizesi

  Tarih: 1515

  Orijinal Boyut: 360 x 400 cm

  Teknik: Kağıt üzeri tempera ve suluboya

  Yer: Victoria and Albert Museum, Londra

  Raphael’in bu tür çizimleri duvar halıları için tasarlanmıştır ve 1513’te seçilmesinden kısa bir süre sonra Papa Leo X (1513-21) tarafından sipariş edilmiştir. Duvar halılarının, Leo’nun seleflerinden biri olan Papa tarafından inşa edilen Roma’daki Sistine Şapeli’ne asılması amaçlanmıştı. Şapel öncelikle Papa’nın ve onu çevreleyen din adamlarının ve maiyetinin kullanımına yönelikti. Sixtus yönetimindeki şapelin dekorasyonu Musa ve İsa’nın hayatlarına hitap ediyordu. Duvar halıları bu temayı devam ettirerek, Hıristiyan Kilisesi’nin kurucuları olarak görülen Aziz Petrus ve Aziz Paul’un hayatından sahneler göstererek Papa’nın otorite ve gücünün meşruiyetini pekiştiriyordu. Ortaya çıkan duvar halıları ayrıca Leo’nun hayatından ve yine Raphael tarafından tasarlanan Aziz Paul’un hayatından sahneleri gösteren kenarlara sahipti.

  Bu çizimde İsa, Petrus’a ağını suya atmasını söyler ve bunun üzerine kendisi ve havari arkadaşları mucizevi bir balık tutarlar. Hikaye, Peter’ın başkalarını Hıristiyanlığa dönüştüren “insan balıkçısı” rolünden bahsediyor. Bu aynı zamanda, O’nun tanrısallığını kabul etmek ve kendi günahını itiraf etmek için Mesih’in önünde diz çökerken onun alçakgönüllülüğünü de gösterir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin