İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Baltazar Castiglione’nin Portresi

Raphael Baltazar Castiglione’nin Portresi

  Raphael Baltazar Castiglione'nin Portresi

  Raphael Baltazar Castiglione’nin Portresi

  Tarih: 1514 – 1515

  Orijinal Boyut: 82 x 67 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Musée du Louvre, Paris

  Portre, Raphael’in saray çevrelerindeki yükselişi sanatçınınkine paralel olan Castiglione ile olan dostluğunun bir sonucu olarak üretildi. 1504 yılında Castiglione Urbino’ya ikinci ziyaretini yaptığında, Raphael şehrin dukalık sarayının hümanist çevresinde bir sanatçı olarak tanınmaya başladığında yakın arkadaş olmuşlardı. Raphael, 1505 yılında Guidobaldo da Montefeltro tarafından VII. Henry için bir resim yapması için görevlendirildi. Castiglione, bitmiş tabloyu krala sunmak için İngiltere’ye gitti. Castiglione’nin daha sonra Raphael’in Atina Okulu’nda “bilimsel danışman” olarak görev yapmış olması ve bu freskteki Zerdüşt tasvirinin saray mensubunun bir portresi olması mümkündür.

  Kompozisyon piramidaldir. Castiglione, toprak tonlu bir arka planın önünde oturuyor ve sincap kürkü ve siyah kurdele ile süslenmiş koyu renkli bir ceket giyiyor. Başında çentikli bir berenin bulunduğu bir türban vardır. Kıyafet, bunun kışın, muhtemelen 1514-1515 yılları arasında, Castiglione’nin Guidobaldo da Montefeltro’nun Papa X. Leo’ya atanmasıyla Roma’da olduğu dönemde yapıldığını gösteriyor. En açık renkli alanlar, figürün yüzü, göğsündeki beyaz gömleğinin ön kısmı ve çoğunlukla tuvalin alt kenarında kırpılmış olan katlanmış elleridir. Castiglione, Raphael’in daha sonraki portrelerinde görülen insani duyarlılığa sahip, savunmasız bir kişi olarak görülüyor. Giysilerinin yumuşak hatları ve yuvarlak sakalı, kişiliğinin inceliğini ifade ediyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin