İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Borgo’da Yangın

Raphael Borgo’da Yangın

  Raphael Borgo'da Yangın

  Raphael Borgo’da Yangın

  Tarih: 1514 – 1517

  Boyut: 670 cm

  Teknik: Fresk

  Yer: Stanza dell’Incendio Vatikan

  Bu freskte anlatılan dramatik olay, 847 yılında IV. Leo’nun dönemi sırasında Borgo’da meydana gelen yangındır. Bu korkunç yangın, Roma’nın Castel Sant Angelo ile St. Peters Bazilikası arasında yer alan Borgo bölgesini yok etme tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. Ön planda, yıkılan duvarların üzerinden tırmanarak çaresizce alevlerden kaçmaya çalışan erkekleri, kadınları ve çocukları görüyoruz. Sağ tarafta kadınlar yangını söndürmek için su dolu kaplar getiriyorlar. Sol ön plandaki figür grubu, babası Anchises’i yanan Truva’dan omuzunda taşıyarak çıkaran Roma’nın efsanevi kurucusu Aeneas’ı ima ediyor. Arka planda Leo IV’ün Aziz Petrus’un sundurmasındaki alevleri sadece haç işareti yaparak durdurduğunu görüyoruz. Ön planda ve arka planda erkekleri, kadınları ve çocukları tasvir eden Raphael, kendisinin bir duygu ustası olduğunu ortaya koyuyor.

  Eser, Raphael’in atölyesinde 1514-1517 yılları arasında yapılmıştır. Karmaşık kompozisyonun tasarımlarını Raphael’in yaptığı varsayılsa da, fresk büyük olasılıkla asistanı Giulio Romano tarafından boyanmıştır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin