İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Örtüsü ile Kadın

Raphael Örtüsü ile Kadın

  Raphael Örtüsü ile Kadın

  Raphael Örtüsü ile Kadın

  Tarih: 1512

  Orijinal Boyut: 82 x 60,5 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Palazzo Pitti Florence

  Raphael’in bu muhteşem eserine adını veren saçtaki duvak, kadının evli olduğunu gösteriyor ancak kesin kimliği bilinmiyor. Tabloyu Floransa’daki tüccar Matteo Botti’nin evinde gözlemleyen Giorgio Vasari’ye (1550, 1568) göre eserde Raphael’in hayatı boyunca sevdiği bir kadın olan La Fornarina olarak bilinen Margherita Luti yer alıyor. Ancak zarif elbisesi ve mücevherler daha çok genç bir soylu kadının özel olarak yaptırılmış bir portresinin göstergesidir.

  Bu, Leonardo da Vinci’nin daha önce incelediği gibi, arkada yer alan omuzlardan birinin mekansal derinliği ve ışık ve gölge modülasyonlarını vurguladığı üç çeyreklik bir portredir. Koyu arka plan, genç kadının pembe ten tonlarını ve soluk ipek kıyafetlerinin parlaklığını vurguluyor. Sağ elini kalbinin üzerine koyma hareketi belki de bağlılığın ve sevginin bir ifadesidir. Ancak ön planda uzatılmış diğer kolun konumu, kolun görkemli malzemesini ve kıvrımlardaki ışığın zarif etkileşimini ön plana çıkaran bir araçtır. Gerçekten de, daha yakından incelendiğinde, olağanüstü bir ustalıkla yaratılan resmin odak noktası elbisedir. Kadının hafifçe geriye çekilmiş ve kısmen gölgede kalan yüzü ve özellikle derin ve delici koyu gözleri, konunun içsel düşüncelerini ifade eder. Genel etki hem karmaşık hem de olağanüstüdür.

  Raphael’in 1508 yılında Floransa’dan Roma’ya taşınmasının ardından yaptığı tablo, usta ressamın portre çalışmalarının zirve noktalarından birini temsil ediyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin