İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Galatea’nın Zaferi

Raphael Galatea’nın Zaferi

  Raphael Galatea'nın Zaferi

  Raphael Galatea’nın Zaferi

  Tarih: 1512

  Orijinal Boyut: 295 x 225 cm

  Teknik Fresk

  Yer: Villa Farnesina, Roma

  Farnesina villası, o çağın en zengin adamlarından biri olan Siena’lı bankacı Agostino Chigi için inşa edildi. Fresk, şair Angelo Poliziano’nun “Stanze per la giostra” adlı eserinden esinlenen, binanın açık galerisini süsleyen, hiçbir zaman tamamlanamayan bir diziden oluşan mitolojik bir sahnedir. Yunan mitolojisinde güzel Nereid Galatea, köylü çoban Acis’e aşık olmuştu. Eşi tek gözlü dev Polyphemus, şans eseri iki sevgiliye rastladıktan sonra devasa bir sütunu fırlattı ve Acis’i öldürdü.

  Galatea, formları Michelangelo’dan ilham alan diğer deniz canlılarıyla çevrelenmiş gibi görünürken, parlak renklerin ve dekorasyonun antik Roma resminden ilham aldığı varsayılıyor. Solda bir Triton (kısmen insan, kısmen balık) bir deniz perisini kaçırıyor; Arkalarında başka bir Triton, bir kabuğu trompet olarak kullanıyor. Galatea, iki yunusun çektiği deniz arabasını sürüyor.

  Bazı uzmanlar, Galatea modelinde Agostino Chigi’nin sevgilisi ve Raphael’in neredeyse çağdaşı olan fahişe Imperia’nın imajını görse de Giorgio Vasari, Raphael’in Galatea’nın herhangi bir insana benzemesini değil, ideal güzelliği temsil etmesini kastettiğini belirtir. Lincei Akademisi’nden Antonio Sgamellotti ve meslektaşları, eserin deniz ve gökyüzündeki mavi pigmentin kimyasal bileşimini analiz etti. Sgamellotti, araştırmacıların, Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra lapis lazuli kullanılarak değiştirildiği düşünülen bir pigment olan Mısır mavisinin kanıtlarını bulduğunu söyledi. Sgamellotti, Raphael’in, antik dünyaya olan ilgisinden dolayı bir Yunan efsanesinin kahramanının bu tasviri için parlak pigmenti yeniden hazırlamayı seçmiş olabileceğini belirtir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin