İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Hz Zekeriya’nın Rüyası

Raphael Hz Zekeriya’nın Rüyası

  Raphael Hz Zekeriya'nın Rüyası

  Raphael Hz Zekeriya’nın Rüyası

  Tarih: 1517 – 1518

  Orijinal Boyut: 41 x 30 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Palazzo Pitti Florence

  Bu sahne Hezekiel Kitabı’nın bir bölümünden alınmıştır. Ortada, kolları kutsama için kaldırılmış, iki melek, bir kartal, bir öküz ve bir aslan tarafından taşınan Kutsal Baba yer alır. Matta (gri mavi elbiseli) bir melek giymiş olarak tasvir edilmiştir. Melek kafalarından oluşan bir taç, gökyüzündeki kırmızı sıcak açıklığı dolduruyor. Monokrom olarak boyanan alan basitçe astar üzerine kazınarak canlı bir hareket hissi yaratıyor. Aşağıda, bulut kuşağının altında, parlak ışık ve gölgelerin ortasında uzaklara doğru akan geniş bir kara ve deniz manzarası var. Solda, bir atın yanındaki iki silüetin üzerine bir ışık huzmesi düşüyor; bunlardan biri Hezekiel peygamber olarak tanımlanıyor.

  Resim, genel olarak Raphael’in Roma’daki en yoğun faaliyet dönemi olan 1517-1518’e kadar uzandığı kabul edilir. Bu dönemde atölyesi aynı zamanda sanatçının fikirlerini aktarmak için önemli görevler verdiği yetenekli işbirlikçileriyle doluydu.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin