İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Sistine Madonna’sı

Raphael Sistine Madonna’sı

  Raphael Sistine Madonna'sı

  Raphael Sistine Madonna’sı

  Tarih: 1513

  Orijinal Boyut: 269,5 x 201 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Gemaldegalerie Alte Meister Dresden

  Raphael, Sistine Madonna’sını ilk olarak Papa Julius II adına Piacenza’daki San Sisto manastır kilisesinin yüksek sunağı için yaptı.

  Açılan perde doğaüstü dünyanın görünümünü ortaya çıkarıyor. Boyalı perdeler, İsa’nın çocuğunu kaldıran Meryem Ana’nın düzenli ve üçgen düzenini ortaya çıkarmak için aralandığında, bulutlar dışarı çıkıyor ve sahneyi gözlemleyen düzinelerce diğer meleği gizliyor. Tablonun kenarında sallanan papalık tacıyla alçakgönüllü bir saygıyla konumlandırılan Aziz Sixtus, dışarı doğru sadıklara işaret ediyor.Meryem, bebek İsa’yı engin göklerden yeryüzüne taşır, böylece burada İsa’nın doğuşu anlatılır. Anne ve çocuğun ciddi yüz ifadeleri, Mesih’in yaklaşan Çilesinin bilgisini yansıtıyor. Solda Aziz Sixtus alçakgönüllülükle diz çöküyor ve sağda ise tamamen içine kapanık Azize Barbara duruyor. Boyama sürecinin en sonunda Raphael, aşağıdaki korkuluğun üzerinde uzanan iki küçük meleği ekledi. Onların beklemesi açıkça İsa’nın tanrının vücuda gelişi sürecine işaret ediyor gibi görünüyor.

  Raphael, doğaüstü bir olguyu resmetmek için gerçekten ressamca araçlar kullandı. Bu, her izleyicinin tablonun önüne adım attığında tekrar tekrar bakmasına neden olur. Resim dünyadaki en ünlü Rönesans resimlerinden biridir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin