İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Madonna Della Seggiola

Raphael Madonna Della Seggiola

  Raphael Madonna Della Seggiola

  Raphael Madonna Della Seggiola

  Tarih: 1513

  Orijinal Boyut: 71 x 71 cm

  Teknik: Panel üzerine yağlı boya

  Yer: Palazzo Pitti Florence

  eser, Raphael’in Madonna tabloları içindeki en hümanist formlu olanıdır. Raphael’in hayatı boyunca Meryem Ana’nın bu hümanist temsili aklını meşgul etti. Tablo, insan anneliğini temsil eden gerçekçi bir anne ve çocuğun tasviridir. Roma döneminde resmedilen bu Madonna, daha önceki çalışmalarındaki katı geometrik forma ve çizgisel üsluba sahip değildir. Madonna, kumaşı, anatomisi ve vücudunun hareketi de dahil olmak üzere, sanki anlık bir eylemin sonucuymuş gibi, incelikli ve doğal bir şekilde tasvir edilmiştir. Tablo, işlemeli şalının işlenmesi, figürlerin doğrudanlığı ve iki başın (Madonna ve İsa çocuğu) birbirine değmesiyle sadelik ve detayı dengelemiştir. Raphael, Madonna’ya o zamanın İtalyan kıyafetlerini giydirdi. Meryem, arkasına sarkan ve zengin renkli, süslü elbisesini püsküllerle tamamlayan çizgili bir başlık takmış olarak tasvir edilmiştir.

  Kompozisyonu dengelemek için çocuk İsa ve Meryem profil görünümündedir. Meryem, gerçekte kolayca kopyalanamayacak bir pozisyonda oturuyor, bu da İsa’nın çocuğunun rahatça oturmasına olanak tanırken, figürleri resmin yuvarlak şekli açısından dengeliyor. Ön plandaki Meryem ve Çocuk İsa’nın iki kolunun eğriliği de kompozisyonu tamamlayan küresel bir forma katkıda bulunuyor. Sandalye ise kompozisyonun dış sınırlarını belirliyor.

  Yeşil işlemeli giysiden gök mavisine veya Madonna’nın turuncu kolunun, renk paletine ekstra bir zenginlik ve canlılık unsuru katan İsa’nın sarı elbisesiyle yan yana gelmesine kadar renkler bu resimde önemli bir rol oynamaktadır. Daha sıcak renkler Titian ve Raphael’in rakibi Sebastiano del Piombo’nun etkisini akla getiriyor gibi görünüyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin