İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Alba Madonna’sı için Etüd

Raphael Alba Madonna’sı için Etüd

  Raphael Alba Madonna'sı için Etüd

  Raphael Alba Madonna’sı için Etüd

  Tarih: 1511

  Orijinal Boyut: 42,2 x 27,3 cm

  Teknik: Kağıt üzeri kırmızı kömür kalem ve kahverengi mürekkep

  Yer: Palais des Beaux Arts de Lille

  Sayfanın ön tarafı kompozisyonu bir bütün olarak bir daire oluşturarak gösteriyor. Birkaç küçük çizim bunu çevreliyor. Raphael arka tarafta Meryem Ana figürüne odaklanmıştır. Peki bu kadının arkasında kim saklanıyor?

  Pozun zarafeti, çizginin modellenmesi ve canlı modelden çalışmalar çizmek için kullanılan demir kırmızısı kil tebeşirinin iyimser tonu bir paradoksu gizliyor… Meryem Ana’nın modeli genç bir adamdı!

  “Alba’lı Meryem Ana” eserine, Roma çevresine yakın din adamlarından biri olan Paolo Giovio sponsor olmuştu. Raphael, sponsora tasarladığı kompozisyonu göstermek için çizimler yaptı. Dönemin hassasiyetleri ve kilisenin kuralları, canlı bir kadın modelinin temsilini göstermesine izin vermediğinden, döneminin birçok ressamının yaptığı gibi, bir erkek model çizip ardından çizimi kadın gibi göstererek bir hileye başvurdu. Karakterin morfolojisi ve duruşu Michelangelo’nun sanatını anımsatıyor.

  Raphael aynı kağıt üzerinde diğer Madonnalar için de eskizler yaptı. Sağ alttaki küçük çocuk, “Bridgewater Madonna” için yapılmış bir eskizdir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin