İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Meryem’in Nikahı

Raphael Meryem’in Nikahı

  Raphael Meryem'in Nikahı

  Raphael Meryem’in Nikahı

  Tarih: 1504

  Orijinal Boyut: 170 x 118 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Pinacoteca di Brera Milan

  1504 tarihli tablo, 1805 yılında Città di Castello’daki San Francesco Kilisesi’nden Pinacoteca’ya taşınmıştır. Raphael, Perugino’nun aynı konulu sunağı akılda tutarak Meryem Ana’nın Düğünü’nü resmetmiştir. Raphael, inanılmaz ve ulaşılamaz bir mükemmellik elde etmek için kompozisyon yapısını ve ikonografisini kullanarak Perugino’dan ilham aldı.

  Kızılötesi tarama, tapınağın kapısında birleşen yoğun çizgileri ortaya çıkarmıştır. Bu çizgiler, Piero della Francesca’nın ‘De Prospectiva Pingendi’ (Resmin Perspektifi Üzerine) adlı eserinde yer alan tavsiyelere tam olarak uyarak, görüntü perspektif sistemini tanımlar. Bu ustalık sayesinde tapınak kompozisyonun görsel merkezi haline geliyor. Figürler yarım daire şeklinde yerleştirilmiştir ve konumları mimarinin dışbükey çizgisini dengeler. Bu, bilim adamlarının ahşap bir modelin varlığına dair spekülasyon yapmalarına neden olacak kadar hassas bir şekilde boyanmıştır.

  Tüm öğeler birbirine matematiksel orantı ilişkileriyle bağlanmış ve açık, mantıksal bir hiyerarşik düzene göre yerleştirilmiştir. Bu tutarlı bütünlüğün gerçekleşmesi, Raphael’in vizyonunu mükemmel bir şekilde göstermektedir. Güzelliği geometrik temsilin soyut bir düzeni olarak tasarladı ve sanatçıların görevinin “şeyleri Doğanın yaptığı gibi değil, Doğanın yapması gerektiği gibi yapmak” olduğunu düşündü.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin