İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı R » Sanzio de Urbino Raphael » Raphael Üç Güzeller

Raphael Üç Güzeller

  Raphael Üç Güzeller

  Raphael Üç Güzeller

  Tarih: 1504

  Orijinal Boyut: 17 x 17 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Musée Condé, Chantilly

  Bu tablo müzenin en küçük boyutlu ama aynı zamanda en değerlisidir. Raphael’in resminde Siena Katedrali’nin Piccolomini Kütüphanesi’nde sergilenen harap bir Roma mermer heykelinden esinlendiği sık sık ileri sürülür. Raphael’in (1483-1520) yaptığı birkaç nü eserden biridir. Resmin röntgeni, kompozisyonunun sanatçı tarafından değiştirildiğini ortaya çıkardı. Başlangıçta üç kadından yalnızca birinin elinde altın bir top vardı. Bu, Paris’in Kıyameti’nin ve üç Yunan tanrıçasının bir tasviri olacaktır: Hera, Athena ve Afrodit. Daha sonra Raphael fikrini değiştirdi ve her kadının eline birer elma vererek onları, insanlara elma vererek ölümsüzlük bahşeden Hesperidia yaptı.

  Diğer bir görüşe göre resimdeki üç kadın, kadının gelişim aşamalarını temsil ediyor olabilir. Soldaki kuşaklı figür bakireyi (Chastitas) ve sağdaki olgun kadını (Voluptas) temsil eder, ancak başka yorumlar da kesinlikle geliştirilmiştir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin