Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı Galata Köprüsü Geçisi

Tarih: 1901

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

Orijinal Boyut: 117 x 202 cm

Yer: Milli Saraylar Koleksiyonu

Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tarafından kurulan Ertuğrul Süvari Alayı’nın Galata Köprüsü’nden geçişi resmedilmiştir. Zonaro’nun Galata Köprüsü’nden Cuma günleri geçen Ertuğrul Süvari Alayını gördüğünde çok etkilendiği ve bundan sonra her Cuma köprüye alayın geçiş saatinde giderek eskizler yaptığı bilinir. Resimde bembeyaz atlarıyla yürüyen Ertuğrul Alayı, gerçekten de görkemli bir görünüme sahiptir. Zonaro, kendisini ve eşini resmin solunda geçit törenini izleyen İstanbullular arasında betimlemiştir. Bir duman bulutunun arkasından bütün anıtsallığıyla Yeni Cami görülür.

Z0nar0’nun baş yapıtlarından biri olarak kabul edilen bu resim padişah tarafından çok beğenilmiş ve sanatçı Mecidî Nişan ile ödüllendirilmiştir.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kanvas baskı tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Sipariş şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder

BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER