Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı Galata Köprüsü Geçisi

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı Galata Köprüsü Geçisi tablosu yapılış tarihi 1901

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

Orijinal Boyut: 117 x 202 cm

Bulunduğu Yer: Milli Saraylar Koleksiyonu

Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tarafından kurulan Ertuğrul Süvari Alayı’nın Galata Köprüsü’nden geçişi resmedilmiştir. Zonaro’nun Galata Köprüsü’nden Cuma günleri geçen Ertuğrul Süvari Alayını gördüğünde çok etkilendiği ve bundan sonra her Cuma köprüye alayın geçiş saatinde giderek eskizler yaptığı bilinir. Resimde bembeyaz atlarıyla yürüyen Ertuğrul Alayı, gerçekten de görkemli bir görünüme sahiptir. Zonaro, kendisini ve eşini resmin solunda geçit törenini izleyen İstanbullular arasında betimlemiştir. Bir duman bulutunun arkasından bütün anıtsallığıyla Yeni Cami görülür.

Z0nar0’nun baş yapıtlarından biri olarak kabul edilen bu resim padişah tarafından çok beğenilmiş ve sanatçı Mecidî Nişan ile ödüllendirilmiştir.

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı Galata Köprüsü Geçisi YAĞLI BOYA TABLO REPRODÜKSİYON

Yağlı boya tablo reprodüksiyonlarımız, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Çalışmalarda 1. sınıf, yüksek ışık hassasiyetine sahip yağlı boyalar ve % 100 keten ve pamuklu tuvaller kullanılmaktadır. Bu durum hem eserin kalitesini arttırmakta hem de uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Ayrıca, her tablo tür, ekol ve kompozisyona göre alanında uzmanlaşmış ressamlar tarafından hazırlanmaktadır. Çalışmalara, eserin aslını yapan ressama ithafen, isminin yanına saygıyla ifadesi konularak imza atılmaktadır.

Yağlı boya tablo nasıl yapılır ayrıntılı bilgi için

Tablonun boyut alternatiflerine göre fiyatlarını öğrenmek, teslim süresi ve ödeme seçenekleri konusunda bilgi almak ve sipariş vermek için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder.

BİLGİ ALMAK VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

Fausto Zonaro Ertuğrul Süvari Alayı” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.