Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

Tarih: 1910

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

Orijinal Boyut: 99 x 75 cm

Yer: Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu

Fatih Sultan Mehmed’in orijinali Bellini tarafından yapılan ve bugün Londra National Gallery’de bulunan portresinin Zonaro tarafından büyütülerek yapılan kopyasıdır. Sultan II. Abdülhamid tarafından sanatçıya sipariş edilen portrede, Fatih dörtte üç profilden büst şeklinde, üzerinde kürklü kaftanı ve başında kırmızı serpuşlu şişkin ulema sarığı ile resmedilmiştir. Portre kemer biçiminde bir çerçeve içine alınmıştır. Kemerin iki yanında üçer taç motifi vardır. Portrenin yer aldığı kaideden, üzeri işlemeli bir kumaş sarkıtılmıştır. Kaidedeki yazılar çok iyi okunamamaktadır. Sağdakinde ROR ORBIS VİCTOR CUNCTARET yazıları seçilmektedir. Bu yazılar Fatih’in dünya imparatoru olduğu ve büyük zafer kazandığını ifade etmektedir. Kemerdeki motifler ve kumaş İtalyan Rönesans portrelerinde sık rastlanan ögelerdir. Resmin sağında ve solunda üçer üçer yerleştirilmiş altı taç motifi, Fatih’den önceki padişahların simgesi, işlemeli örtü üzerindeki yedinci taç ise Fatih’in simgesi olmalıdır.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kanvas baskı tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Sipariş şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder

BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER