İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı Z » Fausto Zonaro » Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

  Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

  Fausto Zonaro Fatih Sultan Mehmet Portresi

  Tarih: 1910

  Orijinal Boyut: 99 x 75 cm

  Yer: Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonu

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Eser, Fatih Sultan Mehmed’in orijinali Bellini tarafından yapılan ve bugün Londra National Gallery’de bulunan portresinin Zonaro tarafından büyütülerek yapılan kopyasıdır. Sultan II. Abdülhamid tarafından sanatçıya sipariş edilen portrede, Fatih dörtte üç profilden büst şeklinde, üzerinde kürklü kaftanı ve başında kırmızı serpuşlu şişkin ulema sarığı ile resmedilmiştir. Portre kemer biçiminde bir çerçeve içine alınmıştır. Kemerin iki yanında üçer taç motifi vardır. Portrenin yer aldığı kaideden, üzeri işlemeli bir kumaş sarkıtılmıştır. Kaidedeki yazılar çok iyi okunamamaktadır. Sağdakinde ROR ORBIS VİCTOR CUNCTARET yazıları seçilmektedir. Bu yazılar Fatih’in dünya imparatoru olduğu ve büyük zafer kazandığını ifade etmektedir. Kemerdeki motifler ve kumaş İtalyan Rönesans portrelerinde sık rastlanan ögelerdir. Resmin sağında ve solunda üçer üçer yerleştirilmiş altı taç motifi, Fatih’den önceki padişahların simgesi, işlemeli örtü üzerindeki yedinci taç ise Fatih’in simgesi olmalıdır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin