ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2011 - 2015 » Kolombiya Vahşi Büyü Colombia Magia Salvaje

Kolombiya Vahşi Büyü Colombia Magia Salvaje

Kolombiya Vahşi Büyü Colombia Magia Salvaje

Kolombiya Vahşi Büyü Colombia Magia Salvaje

Kolombiya Vahşi Büyü Colombia Magia Salvaje Filmin konusu

Film, çoğu insan tarafından hala tanınmayan Kolombiya’nın çeşitliliklerini ve keşfedilmemiş doğasını anlatıyor. Başarı Grubu tarafından davet edilen sinemacılar, çekimler için son teknoloji ekipmanlarla donatılıyorlar. Coğrafi konumu ve biyolojik çeşitliliği ile kendine özgü olan bu ülkenin tarihini anlatmak için 20 ekosistemi ve 85 yeri keşfe çıkıyorlar. Özel görüntülerin yer aldığı film belgesel türünde.

Belgesel, Malpelo Adası’ndaki Pasifik Okyanusu’nun derinlikleri, kambur balinaların her yıl Chocó’daki Ensenada de Utría Ulusal Tabiat Parkı’na gelmesi, Sierra Nevada de Santa Marta’daki Kayıp Şehir, El Cocuy Ulusal Tabiat Parkı’ndaki akbaba uçuşu, And Dağları’nın moorland sistemi, Sierra de Chiribiquete ve mağara resimleri, Doğu Ovaları, Amazon ya da Providence Adalarına odaklanmış. Ayrıca yengeçler, tembel ayı, marmoset başı, Orinoco timsahı, arawana, jaguar ve sinek kuşu gibi bazı ulusal fauna türlerini mercek altına alıyor.

Filmin ilk olarak 9 Eylül 2015’te Arhuaco yerli halkının başkenti ve Kolombiya’nın en uzak yerlerinden biri olan Nabusimake’de gösterime girdi. Filmin prömiyerleri 10 Eylül’de Bogotá’daki Teatro Colón’da, yapımcı ve yapım ekibinin yanı sıra Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos, Gabriel Vallejo (Çevre Bakanı), Carlos Mario Giraldo gibi yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.


Kolombiya Vahşi Büyü Filmi

film afişi

Filmin Künyesi ve Bilgiler

Yönetmen: Mike Slee

Seslendiren: Julio Sanchéz Cristo

Müzik: David Campbell

Yapım ve Format: Éxito, Ecoplanet, DVD

Ülke: Kolombiya

Yapım Yılı: 2015

Süre: 90 Dakika

Tür: Belgesel


Akbank Sanat Beyoğlu Film Gösterimi Tarih: 6 Mayıs 2017, Cumartesi saat: 15.00

İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul
Tel: (0 212) 252 35 00-01
Faks:(0 212) 245 12 28

Web sitesi: www.akbanksanat.com


Kolombiya Vahşi Büyü Filmin Fragmanı