ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2011 - 2015 » Rosita Film Gösterimi Akbank Sanat

Rosita Film Gösterimi Akbank Sanat

Rosita Film Gösterimi Akbank Sanat

Rosita Film Gösterimi

Film Gösterimi Akbank Sanat, 23 HAZİRAN 2017, Cuma

Rosita Filmin Konusu

Johannes babası Ulrik’le birlikte Danimarka’nın kuzeyindeki küçük bir balıkçı kasabasında yaşamaktadır. Balıkçılık endüstrisinde her biri ayrı ayrı işlerine dikkat ederek sessiz ve rutin bir yaşam sürdürmektedirler. Bir kadının sevgisine ve şefkatine muhtaç olan Ulrik, genç, güzel Filipinli Rosita’yı Danimarka’ya davet eder. İkisi arasında gönülsüzce çevirmenlik yapan Johannes ile Rosita arasında bir yakınlaşma başlar.

Frederikke Aspock’ın anlayışlı ve bazen esprili draması Rosita, bu küçük çaplı demografik değişimi, Danimarkalı bir balıkçı köyünü ve Filipinler’den daha genç bir kadınla yapılacak bir evliliği mercek altına alıyor. Bazen tahmin edilebilir bir şekilde ilerlemesine rağmen, filmin güncelliği ve konumu sanat sineması izleyicileri arasında ilgiyi çekmeye aday.

Tecrübeli Danimarkalı senaryo yazarı Kim Fupz Aakeson, balık işleme tesislerinde uzun süreli bir yönetici olan Ulrik (Jens Albinus) karakteri ile stereotipi çok az zorluyor. Yönetmen, Ulrik’in mütevazı küçük evinin sınırları içinde etkili bir şekilde çalışarak, karakterler arasındaki rekabeti daha iyi hale getirmek için, sıkı bir çerçeveleme ve öngörülemeyen bir anlam ifade eden biraz kararsız el çekimleri kullandı. Bu gerilim, her ikisi de mütevazı hayatlarından daha fazlasını isteyen, Johannes ve Rosita arasındaki nazik mizah anlarıyla dengelenmekte.

ETKİNLİK: Akbank Sanat Sinema Kuşağı – Nordik Film Günleri

İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul
Tel: (0 212) 252 35 00-01

www.akbanksanat.com


Filmin Künyesi ve Bilgiler

Yönetmen: Frederikke Aspöck

Prodüktör: Thomas Heinesen, Leila Vestgaard

Editör: Martin Schade, Mette Zeruneith

Oyuncular: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

Prodüksiyon Dizayn: Rie Lykke, Jacob Wirth Carlsen

Yapım ve Format: Nordisk Film Production, Blue-ray

Müzik: Rasmus Bille Bähncke, Johannes Elling Dam

Ülke: Danimarka

Yapım Yılı: 2015

Süre: 92 Dakika

Konu: Drama


Rosita Film fragman