İçeriğe geç
ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2016 - 2020 » Dokuzuncu Hayat – The 9th Life of Louis Drax

Dokuzuncu Hayat – The 9th Life of Louis Drax

  Dokuzuncu Hayat - The 9th Life of Louis Drax

  Dokuzuncu Hayat – The 9th Life of Louis Drax Filmin Konusu

  9 yaşındaki Louis Drax yaşadığı sekiz ölüm tehlikesinden canlı kurtulmayı başardı. Dokuzuncudan da canlı çıkabilecek mi?

  Louis Drax kaza yapmaya çok meyillidir. Sadece küçük kazalar değil. Büyük, korkunç ve ölüm tehlikesi yüksek kazalar. Aslına bakılırsa yaşadığı sekiz yılda sekiz büyük ölüm tehlikesi atlatmıştır. Ezilmiş, zehirlenmiş, elektrik akımına kapılmış, donmuş, kırılmış ve boğulmuştur. Ancak gizemli bir nedenle hepsinden canlı çıkmayı başarır. Ne ailesi ne de psikiyatristi, Louis’nin gizemini gün yüzüne çıkaramaz.

  Louis yaşadığı en büyük kazayı, dokuzuncu doğum günü sırasında annesi Natalie ve babası Peter ile beraber iken tecrübe eder. Bir uçurumdan, buz gibi soğuk suyun içine düşen Louis, hastaneye ulaşamadan ölür. Bu onun son kazası gibi görünmektedir.

  Gerçekten öyle midir? Morgda geçirdiği iki saatin ardından, Louis açıklanamayan bir şekilde hareket etmeye başlar. Ünlü çocuk nörolojisti Dr.Allan Pascal, Louis’nin gizemini çözmeye kararlıdır. Ancak Dr. Pascal’ın Natalie Drax’a karşı artan ilgisi olayları çok daha karışık bir hale getirir. Ayrıca esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Peter, herkes için potansiyel bir tehlike oluşturmaya başlar.

  Bu hikaye uyuyan bir çocuğun beyninin içinden anlatılıyor. Kırılgan bir annenin, gölgeler arasında gizlenen bir babanın ve parçaları birleştirmeye çalışan bir doktorun hikayesi anlatılıyor.

  Çok satan romandan esinlenilen hikayede başrolleri, Dr.Pascal rolünde Jamie Dornan (Grinin Elli Tonu, Düşüş), Natalie Drax rolünde Sarah Gadon (İnanılmaz Örümcek Adam, 11.22.63), Peter Drax rolünde Aaron Paul (Breaking Bad, Hız Tutkusu) ve Louis’nin psikiyatristi Dr.Perez rolünde Oliver Platt (Frost/Nixon, X-Men: Birinci Sınıf) paylaşıyor.

  Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca dedektif rolünde Molly Parker (House of Cards, Yol), Peter Drax’ın annesi rolünde Barbara Hershey (Siyah Kuğu, Sonun Başlangıcı) ve Louis Drax rolünde Aiden Longworth (Hector and the Search for Happiness, Bir Yılbaşı Hikayesi 2) bulunuyor.

  Kamera Arkasında ise fotoğraf yönetmeni Maxime Alexandre, sanat yönetmeni Rachel O’Toole, kostüm tasarımcısı Carla Hetland ve editör Baxter gibi yetenekler bulunuyor. Filmin müziklerini Patrick Watson yapıyor.


  Dokuzuncu Hayat Filmi
  film afisi

  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  Yönetmen : Alexandre Aja

  Oyuncular : Jamie Dornan, Sarah Gadon, Aaron Paul

  Yapımcı: Tim Bricknell, Shawn Williamson

  Yapım Yönetmenliği: Roseanne Korenberg, Zanne Devine, Jonathan Kier

  Senaryo: Max Minghella

  Yapım Yılı: 2016

  Tür : Gerilim, Fantastik

  Ülke : ABD

  Vizyon Tarihi, 09 HAZİRAN 2017


  Dokuzuncu Hayat fragman (türkçe altyazı)


   

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin