CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » SANAT TEKNİKLERİ » Yağlı Boya » Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

Ayvazovski Dokuzuncu Dalga
Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

Tarih: 1850,

Orijinal Boyut: 221 x 332 cm,

Yer: State Russian Museum, St. Petersburg,

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Dokuzuncu Dalga, Ayvazovski’nin en ünlü eserlerinden biridir. Parlak ışıklarla çevrili ve gün doğumunun altın tonlarının hakim olduğu fırtınalı bir denizin ortasında gemi kazazedeleri tasvir edilmiştir. Dokuzuncu dalga ismi, en büyük ve en ölümcül dalga olduğuna inanılan geleneksel bir deniz inancından gelir. 33 yaşındayken yaptığı bu çalışma onun olgun Romantizm karakteristiğini yansıtmaktadır.

Direğin çarmıh benzeri formu ve kazazedelerin ona sarılarak yalvarışları üstü kapalı bir hristiyanlık mesajı içerir. Ayvazovski’nin, klasik akademik kompozisyon ve palet disiplinini sergileyen Dokuzuncu Dalga, melodram anlayışını en güçlü bir şekilde sergilemektedir.


BU ESERİN KANVAS TABLO BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sanata Yakınlaşma

Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

Hayal gücünüz

Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.