İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT TEKNİKLERİ » Yağlı Boya » Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

  Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

  Ayvazovski Dokuzuncu Dalga

  Tarih: 1850,

  Orijinal Boyut: 221 x 332 cm,

  Yer: State Russian Museum, St. Petersburg,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Dokuzuncu Dalga, Ayvazovski’nin en ünlü eserlerinden biridir. Parlak ışıklarla çevrili ve gün doğumunun altın tonlarının hakim olduğu fırtınalı bir denizin ortasında gemi kazazedeleri tasvir edilmiştir. Dokuzuncu dalga ismi, en büyük ve en ölümcül dalga olduğuna inanılan geleneksel bir deniz inancından gelir. 33 yaşındayken yaptığı bu çalışma onun olgun Romantizm karakteristiğini yansıtmaktadır.

  Direğin çarmıh benzeri formu ve kazazedelerin ona sarılarak yalvarışları üstü kapalı bir hristiyanlık mesajı içerir. Ayvazovski’nin, klasik akademik kompozisyon ve palet disiplinini sergileyen Dokuzuncu Dalga, melodram anlayışını en güçlü bir şekilde sergilemektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin