İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT TEKNİKLERİ » Yağlı Boya » Sir Anthony Van Dyck Avda İngiltere Kralı I Charles

Sir Anthony Van Dyck Avda İngiltere Kralı I Charles

  Sir Anthony Van Dyck, Avda Ingiltere Kralı I Charles

  Sir Anthony Van Dyck Avda İngiltere Kralı I Charles

  Tarih: 1635,

  Boyut: 266 x 207 cm,

  Yer: Musee du Louvre, Paris,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Eser, Charles’ı sivil kıyafetlerde atının yanında dinlenirken tasvir eder. Van Dyck, doğal stiline bu çalışmasında tam ifadesini verir ve Charles’a gayrı resmi bir ortamda, tamamen doğal bir içgüdüsel egemenlik görünümü verir. Charles’ı resmin solunda, hizmetkarların durduğu daha koyu ve gölgeli zeminden ayırır ve açık renkli alana yerleştirir. Karanlık şapkası yüzünün gökyüzü renkleri içinde kaybolmasını engeller.

  Charles’ın başı dönük ve yüzü küçümseyen ve biraz acı bir gülümsemeyle doludur. Resim izleyiciyi krala doğru düşük açılı bir bakış açısına yerleştirir. Sağ alt köşedeki bir kayanın üzerine Latince bir yazıt, kraliyet kimliğini yansıtmaktadır “Carolus.I.REX Magnae Britanniae” (İngiltere’nin Kralı Charles I). Bu yazının o zamanki politik ifadesi, babası James’in, İskoçya ve İngiltere’nin taçlarını birleştirdikten sonra kendisini İngiltere’nin Kralı ilan etmiş olmasıdır.

  Charles, geniş kenarlı bir Cavalier şapkası, kırmızı pantolonu ve üstü açık deri botlarla aristokrat bir beyefendi gibi görünmektedir. Kılıcı, bastonu ve eldivenleri egemenliğinin bir kanıtı olarak durmaktadır. At da krala boyun eğer pozisyondadır.


  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Resim tuvali üzerine basılarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Özel Sipariş

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Teknik özellik ve farklılıkların yanı sıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Sipariş şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıkla ve mesaj gönder

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin