İçeriğe geç
ana sayfa » TÜRK RESSAMLAR » Bahriyeli Ismail Hakkı Hayatı ve Eserleri

Bahriyeli Ismail Hakkı Hayatı ve Eserleri

  Bahriyeli Ismail Hakkı

  Bahriyeli Ismail Hakkı (1863 – 1926)

  Türk Ressam Bahriyeli Ismail Hakkı 1863’de İstanbul’da doğmuştur. 1884 yılında Mekteb-i Bahriye’den inşaat mühendisi olarak mezun olmuş ve 1895 yılında görevli olarak Hamburg’a gönderilmiştir.

  1908 yılına kadar Hamburg’da kalan sanatçı, buradaki yıllarını resim yaparak değerlendirmiş ve bir yandan da litografi atölyelerinde çalışarak sanatını geliştirmiştir.

  1908 yılında yurda dönen ve binbaşı rütbesiyle görevine yeniden başlayan Ismail Hakkı, Hoca Ali Rıza’nın kayınpederidir. 1910 yılında yarbay rütbesi ile deniz inşaat reisliğinde bulunmuştur.

  Deniz ressamı olarak tanınan İsmail Hakkı’nın Çengelköy sırtlarından yaptığı suluboya İstanbul görünümü İstanbul Resim Heykel Müzesi koleksiyonundadır.

  1914 yılından itibaren Berlin’de yayınlanan Illustrierte Zeitung’un muhabirliğini de yapmıştır. Son dönemlerini Beykoz’da geçiren sanatçı 1926 yılında vefat etti.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının alfabetik tablo indexi

  Dere Kenarı, Orijinal Boyut: 42 x 33 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Sahil, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz. Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.


  Etiketler:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin