İçeriğe geç
ana sayfa » TÜRK RESSAMLAR » Ferik İbrahim Paşa Hayatı ve Eserleri

Ferik İbrahim Paşa Hayatı ve Eserleri

  Ferik İbrahim Paşa (1815 – 1891)

  Türk Ressam Ferik Ibrahim Paşa 1815’de İstanbul’da doğdu. 

  1835 yılında Mühendishanei Berrii Hümayun’u bitirdi. Resim eğitimi almak üzere devlet tarafından Avrupa’ya gönderildi. Döndükten sonra Sultan Abdülmecid’e resim dersi verdiği bilinmektedir.

  Askeri Şura üyeliği de yapan sanatçı asker ressamlar ekolünün ilk temsilcilerindendir.

  Klasik eğitim almış olmasına realizme eğilim duydu. Özellikle portre çalışmalarındaki başarısı bunun kanıtı olarak gösterilmektedir.

  II. Abdülaziz devrinde de itibar görmüş olan sanatçı 1891 yılında 76 yaşında Üsküdar’da öldü.. Üsküdar Özbekler Dergahı’nda yatmakta olan Ferik İbrahim Paşa’nın çoğu peyzaj ve natürmort olan eserleri arasında II. Abdülaziz ‘in bir portresinin de bulunduğu söylenmektedir.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  Etiketler:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin