İçeriğe geç
ana sayfa » Ünlü Ressamlar » Nicolas Fouche Hayatı ve Eserleri

Nicolas Fouche Hayatı ve Eserleri

  Nicolas Fouche (1653 – 1733)

  Fransız Ressam Nicolas Fouche, ressam Léonard Fouché’nin oğlu olarak 1653’te Troyes’de dünyaya geldi.

  İlk eğitimini ressam olan babasından aldı. Ardından, 15 Mart 1679’da Saint-Luc Académie’ye kabul edildi.  

  Monville, Pierre Mignard’ın biyografisinde Fouché’yi öğrencilerinden biri olarak nitelendirdi. Daha sonraki dönem ve kariyeri hakkında yeterli bilgi bulunmamaktadır.

  Sanatçının bir seri olarak çalıştığı sekiz tablosunu bulunduran Kardinal Melchior de Polignac, Fouché’nin önemli koleksiyoneri olarak kabul edildi. Sanatçı 1733’de Paris’te öldü.

  Sanatçı ağırlıklı olarak portreler üzerinde çalıştı. Dönem dönem bazı eserleri uluslararası müzayedelerde satışa çıkmaktadır.

  Sanatçının tablo indexi

  Pomona, Tarih: 1700, Orijinal Boyut: 147.5 × 114.5 cm, Yer: Museum of Fine Arts Budapest

  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz.

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin