İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYATLARI » SOYADI / A » Luigi Acquarone Hayatı ve Eserleri

Luigi Acquarone Hayatı ve Eserleri

  Luigi Acquarone (1800 – 1896)

  İtalyan Ressam Luigi Acquarone 1800’de Genoa’da (Cenova) doğdu. Eserlerini Cenova, Roma ve Torino’da sergilemiştir. Ağırlıklı olarak manzara, portre ve dini konular üzerinde çalıştı.

  II. Abdülhamit döneminde İstanbul’da saray ressamı olarak görev aldığı ve çalıştığı bilinmektedir. Özgeçmişi hakkında yeterli bilgi yoktur. 1896’da İstanbul’da ölmüştür.

  Başlıca Eserleri: Cenova’dan Görünüm; eski iskele alanı, Şifa bulanın Kurtarıcıya teşekkürü, Aziz John’un Çölde vaazı, Aziz James de Voragine, Abruzzi kızı, Gelin Alayı.

  Kaynakça:

  Pittori e Pittura dell’Ottocento Italiano, De Agostini, Novara 1997-1998
  Thieme-Becker, Allgemeines Lexikon der bildenden Künstler, Leipzig 1992


  SANATÇININ ESER ÖRNEĞİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Kağıthane’de Cirit Oyunu, tuval üzeri yağlıboya, Orijinal Boyut: 65,5 x 120 cm, Yer: Pera Müzesi, İstanbul

  Eseri kanvas tablo olarak edinme imkanı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin