İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYATLARI » SOYADI / E » Maud Earl Hayatı ve Eserleri

Maud Earl Hayatı ve Eserleri

  Maud Earl  (1864 – 1943)

  İngiliz asıllı Amerikalı Ressam Maud Earl 1864’te Londra’da doğdu. Babası George, amcası Thomas Earl ve kardeşi Percy Earl de hayvan ressamlarıydı. O da Aile geleneğini devam ettirdi. Aynı zamanda bir sporcu olan George Earl, kızının ilk öğretmeniydi.

  Konularının anatomisini incelemek ve çalışmalarını geliştirmek için köpek, at ve insan iskeletlerini etüd etti. Babasının ölümünden sonra Maud, Royal Woman School of Art’da (daha sonra Central School of Art’a dahil edildi) okumaya devam etti.

  Earl, Royal Academy’de yaklaşık oniki eser sergiledi; 1884’de Eserleri ayrıca İngiliz Sanatçılar Kraliyet Cemiyeti’nde sergilendi. 1897’de Earl’in 48 farklı cins köpek resim sergilediği bir sergisi oldu.

  Earl, kadınların resim yaparak yaşamlarını sürdürmelerin beklenmediği Viktorya Dönemi’nde ünlü oldu. Bununla birlikte, Kraliçe Victoria ve Kraliçe Alexandra da dahil olmak üzere seçkin bir müşteri kitlesi geliştirdi.

  Earl, İngiltere’de çok başarılı olmasına rağmen, 1. Dünya Savaşı sırasında New York’a göç etti. Bu esnada eserleri uluslararası alanda tanınmış ve popüler tabloları bir dizi kitap halinde yayınlandı.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Eski Salon Şampiyonu Beatrice, Tarih: 1900, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Setter Cinsi, Tarih: 1936, Orijinal Boyut: 85 x 105 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Uyuklamak Koşturmaktan Daha Tatlıdır, Boyut: 46 x 61 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin