İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYATLARI » SOYADI / F » Ludwig Hans Fischer Hayatı ve Eserleri

Ludwig Hans Fischer Hayatı ve Eserleri

  Ludwig Hans Fischer

  Ludwig Hans Fischer (1848 – 1915)

  Avusturyalı akademik Ressam Ludwig Hans Fischer 1848’de Salzburg’da doğdu. Eğitimini Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde yaptı. Resimde Eduard von Lichtenfels’in, gravür sanatında Louis Jacoby’nin ve William Unger’ın öğrencisi oldu.

  Eğitimini tamamladıktan sonra 1875 yılında Viyana’ya yerleşmeden önce İtalya, İspanya, Kuzey Afrika, Mısır ve Hindistan seyahati yaptı ve çok sayıda taslak hazırladı. 1879’da Türkiye, Kudüs ve Ölü Deniz’e yaptığı seyahatlerin ardından bir eskiz defteri daha yayımladı.

  Viyana’ya yerleşen sanatçı yağlıboya tabloların yanı sıra, Vahşi Doğa Tarihi Müzesi’nde dokuz adet dekoratif suluboya manzara (1889) hediye etti. Oyma ve gravür dizileri arasında “Avusturya-Macaristan’dan Tarihsel Manzara” döngüsü, en dikkat çekici çalışmasıdır.

  Viyana Nümismatik Derneği için bir dizi sikke tasarladı. Ayrıca bir çok suluboya çalışması olan sanatçının bu konuda “Die Technik der Aquarellmalerei” (Suluboya Tekniği) (7. baskı, 1898) isimli bir kitabı vardır.

  Sanat gruplarına üye olan sanatçı Viyana sanat kültürünün aktif bir üyesiydi. Kendi şehrinde Suluboya Ressamları Kulübü’nü kurmuştur. Seyahat kitapları yazdı ve aralarında illüstrasyonların sunulduğu çeşitli etnografik çalışmalar yayımladı: Indischer Volksschmuck und die Art ihn zu tragen, 1890 (Indian Folk Jewelry and How to Wear It) ve Viyana’da Neolitik Bir Yerleşim (Yukarı St. Veit)], 1898.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Kız Kulesi, Orijinal Boyut: 23 x 40 cm, Yer: Özel Koleksiyon, Karton üzerine sulu boya.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin