İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYATLARI » SOYADI / G » William Fraser Garden Hayatı ve Eserleri

William Fraser Garden Hayatı ve Eserleri

  William Fraser Garden (1856 – 1921)

  İskoç Ressam William Fraser Garden, bir sanatçı ailesi olan Fraser ailesinin üyesi olarak 1856’da Gillingham’da doğdu.

  Kardeşlerinden ayırmak için ismini William Fraser Garden olarak değiştirdi. Ailesinin 1861’de Bedford’a taşınmasından altı yıl sonra yerel dilbilgisi okuluna gitmeye başladı ve oradayken Bradford Rudge’un altında sanat eğitimi aldı. 1872’de bir sigorta ofisinde katip olarak göreve başladı, ancak beş yıl sonra suluboya kariyerine devam etmek için çalışmayı bıraktı.

  1880’den itibaren Düzenli olarak Kraliyet Akademisi’ne gitti ve 1883’te Messrs Dowdeswell’i menajeri olarak atadı. Kraliyet Akademisi, Kraliyet İskoç Akademisi’nde suluboya çalışmalarını sergiledi. Holywell, Hemingford Grey ve St. Ives gibi Ouse nehri boyunca uzanan köyler üzerinde çalıştı.

  1880’li yıllar boyunca, Bahçe, Londra’daki New Bond Caddesi’ndeki Dowdeswell Galerisi ile çalıştı ve birçok eseri satıldı. Ancak 1890’a gelindiğinde Londra’daki galeriden ayrıldı ve bundan sonra Huntingdonshire’daki yerel koleksiyonerlerle çalıştı Ancak hiçbir zaman çok verimli bir sanatçı değildi. Ailesiyle birlikte 1887’de Huntingdonshire’daki Hemingford Grey’e taşınan Fraser Garden evlendi ve iki yıl sonra oraya yerleşti.

  Fraser kardeşlerin en başarılısı olmasına rağmen, Garden hayatının büyük kısmı için çok fakirdi ve 1899’da iflas etti. Hemingford Abbots köyünde ve Holywell’de bir tekne kamarasında yaşıyordu, Yaşlılık döneminde faturalarını çizimleri ile ödediği bilinmektedir.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının alfabetik eser örnekleri indexi

  Bank Nehrinden Manzaralar, Tarih: 1890, Orijinal Boyut: 26.5 x 19 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Ouse Nehri Bedfordshire, Tarih: 1893, Orijinal Boyut: 19.5 x 28 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  St Ives Yakınlarında Huntingdonshire Değirmeni, Tarih: 1889, Boyut: 28,3 x 39,7 cm, Yer: Özel Koleksiyon, Teknik: Kağıt üzeri kalem ve suluboya.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin