İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Aksiyon Resmi » Jackson Pollock Beyaz Işık

Jackson Pollock Beyaz Işık

  Jackson Pollock Beyaz Işık

  Jackson Pollock Beyaz Işık

  Tarih: 1954

  Boyut: 122,4 x 96,9 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, emaye ve aluminyum

  Yer: Museum of Modern Art New York

  Beyaz Işık, Pollock’un son tablolarından biridir. Bunu kısmen, üst katmanları oluşturan heykelsi beyaz ve siyah boya filizlerinde açıkça görülen, bir tüpten doğrudan tuval üzerine boya sıkarak yaptı. Ayrıca bir fırça kullanarak ıslak boyayı belirli alanlarda işleyerek ince ebru efektleri yarattı.

  Son yıllarında, ciddi bir yaratıcılık engeli ve buna bağlı depresyon ve alkolizmden muzdaripti. Işık paletinin siyah çizgilerle vurgulandığı bu tamamen soyut kompozisyon, o yıl tamamladığı tek eseriydi. Boya uygulamalarıyla ilgili ilk deneylerinden bazılarını yeniden gözden geçirerek, burada boyayı doğrudan tüplerden (hem püskürtme ucundan hem de tüplerin kenarlarında açtığı deliklerden) tuval üzerine sıkarak dokulu, heykelsi bir yüzey oluşturdu. 1955’e gelindiğinde Pollock resim yapmayı tamamen bırakmıştı. Bir yıl sonra alkollü bir araba kazasında hayatını kaybetti. Bu, modern ve çağdaş sanat üzerinde derin bir etki bırakan ve tuvale yaklaşımı, kendi deyimiyle, “bir ihtiyaçtan doğan doğal bir gelişme” olan bir sanatçı için trajik bir sondu.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin