İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Aksiyon Resmi » Jackson Pollock Numara 1A

Jackson Pollock Numara 1A

  Jackson Pollock Numara 1A

  Jackson Pollock Numara 1A

  Tarih: 1948

  Boyut: 172,7 x 264,2 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya ve emaye

  Yer: Museum of Modern Art New York

  “Damla” boyama tarzı Jackson Pollock adıyla eşanlamlı hale gelirken, burada sanatçı, kompozisyonun sağ üst kısmında bulunan el izleri ile çalışarak doğrudan imzalamıştır. Bu sıralarda Pollock resimlerine çağrıştırıcı başlıklar vermeyi bıraktı ve bunun yerine onları numaralandırmaya başladı. Sanatçı eşi Lee Krasner daha sonra şöyle açıkladı: “Sayılar tarafsızdır. İnsanların bir tabloya saf bir tablo olarak bakmasını sağlarlar.” Koleksiyoncular Pollock’un radikal yeni tarzını hemen takdir etmediler ve bu tablo 1949’da (o zamanlar 1 Numara, 1948 olarak anılırdı) ilk kez sergilendiğinde satılmadan kaldı.

  Eser, Pollock’un yağlıboyalarından daha sonra endüstriyel ev boyalarına kadar kademeli maddi değişimi göstermektedir. 1950 yılında duvar resimlerini yaptığında Pollock’un tercih ettiği araç olarak sanatçı yağlıboyalarının yerini ev boyası almıştı. Pollock burada her ikisini de bir araya getirerek sanatçı yağlarını tüpten akan, biriken emaye boya dökülmelerine karşı fırlatıp sıkarak elde edilen şerit benzeri koyu rengi ayarladı.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin