İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Empresyonizm » Camille Pissarro Çiçeklenmiş Meyve Ağaçları, Louveciennes

Camille Pissarro Çiçeklenmiş Meyve Ağaçları, Louveciennes

  Camille Pissarro Çiçeklenmiş Meyve Ağaçları, Louveciennes

  Camille Pissarro Çiçeklenmiş Meyve Ağaçları, Louveciennes

  Tarih: 1872

  Boyut: 45,1 x 54,9 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Empresyonist akımın yaratıcılarından Camille Pissarro, sekiz karma serginin her birine katılan tek empresyonist oldu. 1874’teki ilk sergiye beş resim gönderdi. Mütevazı ölçeği ve basit konusuna rağmen, bu tablo, belki de kişisel çağrışımlar nedeniyle, katalogda Pissarro’nun eserlerinin başında geliyordu. Fransa-Prusya Savaşı sırasında ailesiyle birlikte Londra’ya kaçan sanatçı, Louveciennes’teki evine dönmek için Komün’ün bastırılmasının ardından 1871’in sonlarına kadar bekledi. Evi işgal edilmiş ve geride bıraktığı tabloların çoğu yok edilmişti. Fransa yeniden inşa edilmeye başladıkça sanatçı da yavaş yavaş sıkıntıdan kurtulmaya başladı. Bu tabloda önümüzdeki bahara hazırlanan Louveciennes, bol beyaz çiçekler ve yeni sürülmüş toprak, umut ve yenilenmenin simgeleridir.

  Kariyerinin başlarında Pissarro kendisini Corot’nun öğrencisi olarak tanımladı ve 1872 tarihli bu tablosunda Pissarro’nun geniş kompozisyon yöntemi ve birkaç küçük köylü figürünün yaşadığı sakin bir kırsal ortam seçimi hâlâ eski sanatçıyı hatırlatır. Pissarro, tabloyu tamamlandıktan kısa süre sonra Temmuz 1872’de satmayı başardı. Eser, yeni ve önemli bir patron olan Paul Durand-Ruel tarafından satın alındı. Bu satın alma, avangart sanatçılara verdiği cesur ve sürekli destekle hatırlanan satıcının ilk empresyonist satın almalarından biriydi.

  Resim Açıklaması

  Zümrüt yeşili yaprakları olan ve beyaz çiçeklerle dolu bir ağaç toprak bir alanda büyümekte ve bu yatay manzara resminde canlı mavi gökyüzünün önünde silüeti görülmektedir. Sahne, görünür lekeler ve vuruşlarla gevşek bir şekilde boyanmıştır. Ağaç, tablonun sol yarısının çoğunu kaplar ve bize en yakın olanıdır. Sağımızda yere benekli bir gölge düşürüyor. Yakınlarda, ağacın gölgesinde dalları boğumlu çorak bir ağaç büyüyor. Sağımızda bir sıra ağaç daha uzanıyor.

  Düşük yeşil bitkilerle çevrelenmiş dar bir toprak yol, tuvalin alt kenarından ortamızın sağına doğru tarlaya doğru uzanıyor. Solumuzda ve bizden biraz uzakta bir kadın eğilip yere uzanmıştır. Kadın, profilden solumuza bakıyor ve beyaz bir başlık, kahverengi bir şal ve mavi bir etek giymektedir. Sağımızdaki ağaç sırasının yakınında bir adam kadına doğru yürüyor. Mavi pantolon, beyaz bir gömlek, koyu renk bir şapka giyiyor ve sol omzunda ten rengi bir çanta taşıyor. Ufuk boyunca, kompozisyonun yaklaşık üçte biri kadar daha fazla ağaç var. Yukarıdaki gökyüzü ufka doğru açık gri renktedir ve kabarık beyaz bulutlarla birlikte canlı maviye doğru derinleşir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin