İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Pointilizm » Camille Pissarro Charing Cross Köprüsü Londra

Camille Pissarro Charing Cross Köprüsü Londra

  Camille Pissarro Charing Cross Köprüsü Londra

  Camille Pissarro Charing Cross Köprüsü Londra

  Tarih: 1890

  Boyut: 60 x 90 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Bu yatay resimde nehrin karşısındaki, uzaktaki puslu şehir silüetine paralel uzanan uzun, düz bir köprüye bakmaktayız. Sahne çoğunlukla pastel mavi, fildişi beyazı, yumuşak leylak rengi mor ve lacivert renkte görünür çizgiler ve vuruşlarla boyanmıştır. Düz köprü, kompozisyonun genişliği boyunca tuvalin üçte biri kadar uzanan ufuk boyunca uzanır. Yukarıdaki gökyüzü, krem beyazının, soluk mavinin yumuşak tonlarında ve aşağıdaki suyu yansıtan birkaç dokunuş deniz kabuğu pembesiyle boyanmış bulutlarla doludur.

  Ufuk boyunca, kuleli binalar sağımızda tuvalin yaklaşık üçte ikisi kadar uzanır. Solumuzda, köprünün yakınında küçük ölçekli birkaç tekneden oluşan bir küme toplanmıştır. Daha yakında ve sağımızda üç büyük feribot, çoğunlukla siyah, altın sarısı, kızıl kırmızı, gök ve kobalt mavisi ve fildişi beyazı olmak üzere parlak renkli minik boya lekeleriyle temsil edilen yolcularla doludur. Bu tekneler kısa, düz fırça darbeleriyle alev kırmızısı ve gece mavisi şeritler halinde boyanmıştır.

  Sanatçının Londra’da kaldığı süre içinde yapılan bu resmin ön çizimlerinin yapılarak atölyede tamamlandığı düşünülmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin