Albrecht Dürer Şövalye Ölüm ve Şeytan

Albrecht Dürer, Şövalye Ölüm ve Şeytan
TABLOYU BÜYÜK BOY İZLE

Albrecht Dürer Şövalye Ölüm ve Şeytan

Tarih: 1513,

Boyut: 24,6 x 18,9 cm,

Teknik: Karton üzeri gravür.

Eser sanatçının 1513 – 1514 arasında yaptığı üç büyük gravürden biridir. Diğer ikisi Melancholia I ve Saint Jerome gravürleridir. Kesin anlamda bir üçleme olmasa da, gravürler birbirleriyle ilişkili ve tamamlayıcıdır. Ortaçağ okulculuğu teolojik, entelektüel ve ahlaki açıdan üç erdeme karşılık gelir. Dürer, Şövalye, Ölüm ve Şeytan çalışmasında Reuter (Rider) olarak adlandırdığı şeytan ahlaki erdemin durumunu temsil ediyor. 1504 yılında yayınlanan Enchiridion militis Christiani’de: “Çünkü erdem yolundan caydırılmamak için birbirleriyle savaşmamalılar. ” diye vurgulanır. Dürer’in şövalyesinde, bir kum saati hayatın kısalığının bir sembolüdür. Ahlaki erdemin somutlaşması, Dürer’in İtalya’dan aşina olduğu kahramanlık ve binicilik portrelerinin geleneği üzerine modellenmiştir. Dürer’in düşünce ve tekniği olan “ana gravürlerde” mükemmel bir şekilde birleştirilen ve yaşamın unutulmaz bir ifadesi hakimdir.


Kanvas tablo – resim tuvali üzerine baskı

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sanata Yakınlaşma

Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

Dekoratif Çeşitlilik

Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.


BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!