İçeriğe geç
ana sayfa » resimler » Albrecht Dürer Şövalye Ölüm ve Şeytan

Albrecht Dürer Şövalye Ölüm ve Şeytan

  Albrecht Dürer, Şövalye Ölüm ve Şeytan

  Albrecht Dürer Şövalye Ölüm ve Şeytan

  Tarih: 1513,

  Boyut: 24,6 x 18,9 cm,

  Yer: Metropolitan Museum of Art New York,

  Teknik: Karton üzeri gravür.

  ESER ANALİZİ

  Eser sanatçının 1513 – 1514 arasında yaptığı üç büyük gravürden biridir. Diğer ikisi Melancholia I ve Saint Jerome gravürleridir. Kesin anlamda bir üçleme olmasa da, gravürler birbirleriyle ilişkili ve tamamlayıcıdır. Ortaçağ okulculuğu teolojik, entelektüel ve ahlaki açıdan üç erdeme karşılık gelir.

  Dürer, Şövalye, Ölüm ve Şeytan çalışmasında şeytan ve ahlaki erdemin durumunu tasvir ediyor. 1504 yılında yayınlanan Enchiridion militis Christiani’de: “Çünkü erdem yolundan caydırılmamak için birbirleriyle savaşmamalılar. ” diye vurgulanır. Dürer’in şövalyesinde, bir kum saati hayatın kısalığının bir sembolüdür.

  Ahlaki erdemin somutlaşması, Dürer’in İtalya’dan aşina olduğu kahramanlık ve binicilik portrelerinin geleneği üzerine modellenmiştir. Dürer’in düşünce ve tekniği olan “ana gravürlerde” mükemmel bir şekilde birleştirilen ve yaşamın unutulmaz bir ifadesi hakimdir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin