İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı A » Hans von Aachen » Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

  Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

  Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

  Tarih: 1600,

  Orijinal Boyut: 163 x 113 cm,

  Yer: Kunsthistorisches Museum,Viyana.

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Eserde, Yunan mitolojisinin önemli figürlerinden olan doğanın yenileyicisi ve yaşamın simgesi olan şarap, coşku Tanrısı Baküs, namus ve yasa koyucu tanrıça Ceres ve aşk tanrısı Cupid tasvir edilmektedir. Baküs ayakta ve Ceres’e arkadan şefkatle yaklaşarak ikramda bulunmaktadır. Cupid ise meyve sepeti ile bu ikrama destek olmaktadır. Baküs’ün bakışları direkt Ceres üzerindedir. Ancak, Ceres memnun ama hafif kaygılı bir ifadeyle yüzünü bize dönmüştür. Cupid ise sahne dışına taşan bakışlarla ve hatta yukarıya doğru bakarak sahnenin çok da istekli bir katılımcısı olmadığı ifadesini oluşturmaktadır.

  Roma’nın bereket tanrıçası Ceres, çarpıcı bir arka görüşle resmin ön planına hükmeder. Uzatılmış uzuvları, gövdesi ve başının karşılıklı hareketleri Mannerizmin karakteristik özellikleridir. Rönesans’tan Barok döneme doğru geçişi tanımlayan maniyerizme uygun olarak, arka plan renkleri koyulaşmış ve figürler üzerinde ışığın güçlendirilmiş olduğunu gözlemleriz.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin