Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

Hans von Aachen Bacchus Ceres Cupid

Tarih: 1600,

Teknik: Panel üzeri yağlıboya,

Orijinal Boyut: 163 x 113 cm,

Yer: Kunsthistorisches Museum,Viyana.

Eserde, Yunan mitolojisinin önemli figürlerinden olan doğanın yenileyicisi ve yaşamın simgesi olan şarap, coşku Tanrısı Baküs, namus ve yasa koyucu tanrıça Ceres ve aşk tanrısı Cupid tasvir edilmektedir. Baküs ayakta ve Ceres’e arkadan şefkatle yaklaşarak ikramda bulunmaktadır. Cupid ise meyve sepeti ile bu ikrama destek olmaktadır. Baküs’ün bakışları direkt Ceres üzerindedir. Ancak, Ceres memnun ama hafif kaygılı bir ifadeyle yüzünü bize dönmüştür. Cupid ise sahne dışına taşan bakışlarla ve hatta yukarıya doğru bakarak sahnenin çok da istekli bir katılımcısı olmadığı ifadesini oluşturmaktadır.

Roma’nın bereket tanrıçası Ceres, çarpıcı bir arka görüşle resmin ön planına hükmeder. Uzatılmış uzuvları, gövdesi ve başının karşılıklı hareketleri Mannerizmin karakteristik özellikleridir. Rönesans’tan Barok döneme doğru geçişi tanımlayan maniyerizme uygun olarak, arka plan renkleri koyulaşmış ve figürler üzerinde ışığın güçlendirilmiş olduğunu gözlemleriz.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!