Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu

Luigi Acquarone Kağıthane'de Cirit Oyunu
Kağıthane’de Cirit Oyunu

Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu

Luigi Acquarone Kağıthane’de Cirit Oyunu tablosu yapılış tekniği tuval üzeri yağlıboya

Orijinal Boyut: 65,5 x 120 cm

Yer: Pera Müzesi, İstanbul

II. Abdülhamit döneminde saray ressamı olarak çalışan İtalyan ressamın nadir bulunan çalışmalarından biri olan bu eser dönemin yaşantısına tanıklık etmektedir. Klasik bir oryantalizmden ziyade belgecilik eğilimi ağır basan bu çalışmada sağ alt köşede seyirci olan az sayıda kadın görülmektedir. Yine yolun öteki tarafında bir kadın topluluğu gözlemlenmektedir. Kıyafetlerden önemli bir şenlik için oynandığı anlaşılan ata sporu cirit sahnesini görüyoruz. Çevre ve ağaçların düzeni alanın sürekli bakımı yapılan bir bölge olduğu izlenimini vermektedir.

luigi acquarone javelin player in kagithane
tabloyu büyük boy izle

KANVAS TABLO

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 Pamuklu Tuval Üzerine, Orijinal Mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Sipariş vermek için aşağıdaki canvastar linkine tıkla.

kanvas baskı