İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı A » Onnik der Azarian » Onnik der Azarian Hayatı ve Eserleri

Onnik der Azarian Hayatı ve Eserleri

  Onnik der Azarian (1883 – 1935)

  Ermeni Asıllı Türk Ressam Onnik der Azarian 1883’de İstanbul’da doğdu.

  Genç yaşta resim çalışmalarına başladı ve döneminin ustalarından eğitim aldı. Sanatçı ağırlıklı olarak İstanbul temalı eserler verdi.

  Teknik olarak, yağlıboyanın yanısıra pastel ve suluboya çalışmaları da bulunan sanatçının eşi de ressamdır. 1935 senesinde İstanbul’da öldü.

  Eserlerinde genel olarak gün batımı atmosferini değerlendirmiştir.

  Boğaziçi ve Haliç kıyılarındaki dönemin önemli yapılarına ağırlık veren sanatçının eserleri zaman zaman müzayedelerde yer almaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının alfabetik tablo indexi

  Dolmabahçe Sarayı, yapılış tekniği karton üzeri sulu boya

  Istanbul Peyzajı, Orijinal Boyut: 20 x 33 cm

  Yeni Camii, yapılış tekniği karton üzeri sulu boya

  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin