ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı A » Azarian, Onnik der » Onnik der Azarian Hayatı ve Eserleri (1883 – 1935)

Onnik der Azarian Hayatı ve Eserleri (1883 – 1935)

Onnik der Azarian hayatı ve eserleri

Onnik der Azarian

Ermeni Asıllı Türk Ressam Onnik der Azarian 1883’de İstanbul’da doğdu.

Genç yaşta resim çalışmalarına başladı ve döneminin ustalarından eğitim aldı. Sanatçı ağırlıklı olarak İstanbul temalı eserler verdi.

Teknik olarak, yağlıboyanın yanısıra pastel ve suluboya çalışmaları da bulunan sanatçının eşi de ressamdır. 1935 senesinde İstanbul’da öldü.

Eserlerinde genel olarak gün batımı atmosferini değerlendirmiştir. Boğaziçi ve Haliç kıyılarındaki dönemin önemli yapılarına ağırlık veren sanatçının eserleri zaman zaman müzayedelerde yer almaktadır.


SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


Sanatçının alfabetik tablo indexi

Dolmabahçe Sarayı, yapılış tekniği karton üzeri sulu boya

Istanbul Peyzajı, Orijinal Boyut: 20 x 33 cm

Yeni Camii, yapılış tekniği karton üzeri sulu boya

Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.