İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » François Leon Prieur Bardin » François Leon Prieur Bardin Hayatı ve Eserleri

François Leon Prieur Bardin Hayatı ve Eserleri

  François Leon Prieur Bardin (1870 – 1939)

  Fransız Oryantalist Ressam François Leon Prieur Bardin hayatı ile ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamıştır. Sanat eğitimi ile ilgili kendi kendini yetiştirdiği düşünülmektedir.

  Ancak, 1890 – 1901 yılları arasında İstanbul’da yaşayan sanatçı, burada yaptığı manzaralar ile ün kazanmıştır. Bazı resimlerinde Preziosi etkileri görülmektedir.

  Sanatçının konu edindiği İstanbul peyzajları bugün için aynı zamanda belgesel bir değer taşımaktadır. Dönem dönem az sayıda da olsa tablolarına müzayedelerde rastlanmaktadır.

  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  Yeni Camiye doğru, Tarih: 1899, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Orijinal Boyut: 60 x 90 cm

  Istanbul Akşamı, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Galata Köprüsü, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Tarih: 1901

  Eminönü, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Üsküdar’dan, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Tarih: 1901

  Karaköy Rıhtımında, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Tarih: 1900


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak edinme imkanı (resim tuvali üzerine baskı)

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Sanata Yakınlaşma
  Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin