İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » William Holbrook Beard » William Holbrook Beard Hayatı ve Eserleri

William Holbrook Beard Hayatı ve Eserleri

  William Holbrook Beard

  William Holbrook Beard (1824 – 1900)

  Amerikalı Romantik Ressam William Holbrook Beard 1824’de Painesville, Ohio’da doğdu.

  Eğitimini yurtdışında aldı ve Düsseldorf resim okuluyla ilişkilendirildi. Sanat kariyerine portre ressamlığı ile başladı. 1856’da, ressam Albert Bierstadt ve Thomas Worthington Whittredge ile birlikte Almanya, İtalya ve İsviçre’ye seyahat etti. New York sanat komitesiyle kurduğu yakın ilişki neticesinde Buffalo Fine Arts Academy’de ilk sergisini açtı.

  1861’de New York City’e taşındı, burada 1862’de Ulusal Tasarım Akademisi’ne üye oldu. Beard, kendi stüdyosunu New York’ta Onuncu Cadde’de Stüdyo Binası olarak bilinen bir binada açtı.

  1859’da açtığı Ten Street Studio Building isimli atölye büyük ilgi gördü. Bu atölyede Frederic Edwin Church, William Merrit Chase ve Winslow Homer gibi ressamlarla birlikte çalıştı. Cincinnati, Boston, Montreal ve San Francisco’da değişik zamanlarda sergi açtı.

  Çoğunlukla hayvanları konu alan resimler yaptı. Ceylan, maymun, tavşan gibi orman hayvanlarını yumuşak bir tarzla tuvaline yansıttı, romantik tarzı ve işlediği konularla halk arasında en çok tanınan ressamlardan biri haline geldi. Erkek kardeşi James Henry Beard’da (1814-1893) bir ressamdı. William, New York, Brooklyn’deki Green-Wood Mezarlığına gömüldü.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  William Holbrook Beard tablo indexi

  Baykuşlar, Tarih: 1851, Orijinal Boyut: 38.7 x 54.6 cm

  Hayalet Turnalar, Tarih: 1891, Orijinal Boyut: 46 x 81,3 cm.

  Kayıp Balon, Tarih: 1882, Orijinal Boyut: 121.3 x 85.7 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Yer: National Museum of American Art, Washington

  Kırda Geyikler, Tarih: 1884, Orijinal Boyut: 30.4 x 60.9 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Yer: Buffalo Bill Historical Center Cody

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin