İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » Alfred de Breanski » Alfred de Breanski Hayatı ve Eserleri

Alfred de Breanski Hayatı ve Eserleri

  Alfred de Breanski (1852 – 1928)

  İngiliz Romantik Ressam Alfred de Breanski 1852’de Londra’da doğdu. Leopold Breanski’nin büyük oğludur. 1872’de Kraliyet Akademisi’ne girdi. Yağlı boya Ressamları Kraliyet Enstitüsü üyesi ve Kraliyet Kambriyen Akademisi üyesidir. 1873’de Annie Roberts ile evlenen sanatçının yedi çocuğu olmuştur. Yaşamının önemli bölümünde Greenwich, Lewisham ve Cookham’da yaşamıştır.

  1880’lerde Londra’nın doğu banliyölerinde yaşamaya başladı ve bu uzak bölgelere dair kendi benzersiz ifadesini geliştirerek düzenli olarak İskoçya ve Galler’e seyahat etmeye devam etti. Değişmeyen renklerin kullanımı ve sudaki yanıp sönen ışık oyunları, Monet ve Pierre-Auguste Renoir’in 1869’da La Grenouille’de öncülük ettiği teknikleri yansıtır.

  Paris’e yaptığı gezilerin kaydedilmiş belgeleri olmamasına rağmen Empresyonizm hakkındaki geniş kapsamlı bir bilgiye sahip olduğu anlaşılmaktadır.

  Çoğunlukla manzara resimleri yapan Alfred de Breanski, romantik akımın yumuşak tekniğini kullanmıştır. Wales’ten çeşitli görünümleri, İskoçya Dağları ve Thames nehrini tüm görkemiyle eserlerine yansıttı. Altın renkli gün ışığının altında taşan nehirler, çimenler üzerindeki koyun ve sığırlar sanatçının işlediği diğer konular arasındadır. Özellikle yumuşak ışık kullanımı ve renklendirmedeki usta geçiş tekniği uzmanlar tarafından çok dikkat çekici bulunmuştur.

  Hem üretken hem de seçkin bir sanatçı olan De Bréanski, 1918 yılına kadar eserlerini Kraliyet Akademisi’nde sergilendi. 1928 yılında 66 yaşında iken Londra’da öldü.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Alfred de Breanski tablo indexi

  Dere, Tarih: 1895, Orijinal Boyut: 51 x 76 cm

  İngiliz Gölü

  Dağlar

  Bettws Bölgesi, Orijinal Boyut: 50.8 x 76.2 cm

  Göl Kenarı

  Göl Bölgesi, Buttermere, Orijinal Boyut: 41 x 57 cm

  Crafnat Kuzey Vadisi, Orijinal Boyut: 61.3 x 92.1 cm

  Bramber Geçidinden, Orijinal Boyut: 61 x 91.5 cm

  Dunkeld Civarı, Orijinal Boyut: 61 x 91.5 cm

  Loch’da Günbatımı, Orijinal Boyut: 51.5 x 76 cm

  Colwyn Nehri Kuzey Vadisi, Tarih: 1872, Orijinal Boyut: 73.6 x 130.8 cm

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin