İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı C » Ilya Chashnik » Ilya Chashnik Hayatı ve Eserleri

Ilya Chashnik Hayatı ve Eserleri

  Ilya Chashnik

  Ilya Chashnik (1902 – 1929)

  Rus Suprematist Ressam Ilya Chashnik Yahudi bir ailenin çocuğu olarak, 20 Haziran 1902’de bugünkü Letonya, Ludza’da doğmuştur. Çocukluğunun büyük çoğunluğunu Vitebsk’de geçiren Chashnik, 11 yaşında saatçilik atölyesinde çalışmak için okulu bırakmıştır.

  1917 ve 1919 yılları arasında yerel bir ressam olan Iurii (Yehuda) Pen’in yanında öğrenim gördükten sonra, 1919 yılında Moskova’daki yeni açılan Devlet Yüksek Sanat ve Teknik Stüdyosu’na katılmıştır.

  Buraya başlamasından birkaç ay sonrasında ise Rus-Yahudi halk ressamları ve avangart ressam Marc Chagall ile birlikte çalışmak için Vitebsk’e geri dönmüştür. Böylece süpramatizm öncülerinden Kazimir Malevich‘in hayranı olmuş ve öğrencisi olma imkanı bulmuştur.

  Ilya Chashnik’in eserlerinde Malevich etkisi fazlasıyla görülmektedir. Ayrıca eserlerinde metal gibi farklı materyaller de kullanmıştır. Imperial Porselen Fabrikası için porselenler tasarlamıştır.

  1929 yılında 27 yaşında iken Leningrad’da vefat etmiştir.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  İsimsiz, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Kozmos, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Tarih: 1925

  Süprematik Kompozisyon, Tarih: 1923, Boyut: 183,5 x 112 cm, Yer: Thyssen Bornemisza Museum Madrid.

  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak edinme imkanı (resim tuvali üzerine baskı)

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Sanata Yakınlaşma
  Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin