ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı C » Church, Frederic Edwin » Frederic Edwin Church Ege Denizi tablosu

Frederic Edwin Church Ege Denizi tablosu

Frederic Edwin Church Ege Denizi

Frederic Edwin Church Ege Denizi

Frederic Edwin Church Ege Denizi

Tarih: 1877,

Orijinal Boyut: 137,2 x 214 cm,

Yer: Metropolitan Museum of Art New York.

Sanatçı, 1867-69 yıllarında Yakın Doğu ve Avrupa’yı gezdi. Son büyük resmi olan “Ege Denizi”, sanatçının farklı yerlerde yaptığı eskiz ve fotoğraflara dayanan “kompozit” bir manzaradır. Solda, şu anda oyulmuş kaya kenti Petra’nın unsurları vardır. Sağda, Suriye’de görülen antik Roma sütunları; Uzakta, Atina’daki Akropolis’i çağrıştıran Konstantinopolis ve klasik kalıntıları gösteren bir cami bulunmaktadır. Çift gökkuşağı, idealize edilmiş sahne için mükemmel bir aydınlatma sağlar. Tarih ve İncil tarafından kutsallaştırılan bu Eski Dünya siteleri, yeni bilimsel keşiflerin inancına meydan okuduğu bir zamanda Kilise’nin inançlarını doğrulamaya yardımcı olmuştur.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

Sanata Yakınlaşma
Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

Hayal gücünüz
Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

Dekoratif Çeşitlilik
Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenileyebilir ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde ve oluşturmada kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.


BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!