İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı D » Dali, Salvador » Salvador Dali Halüsünasyonel Boğa Dövüşçüsü

Salvador Dali Halüsünasyonel Boğa Dövüşçüsü

  Salvador Dali Halüsünasyonel Boğa Dövüşçüsü

  TABLOYU BÜYÜK BOY İZLE

  Salvador Dali Halüsünasyonel Boğa Dövüşçüsü

  Tarih: 1968 – 1970,

  Boyut: 398,8 cm × 299,7 cm,

  Yer: Salvador Dali Museum St Petersburg Florida.

  Tüm sahne, İspanyol bayrağının renklerine hitap eden, kırmızı ve sarı tonlardan oluşan bir barajın altına gömülmüş bir boğa güreşi halkası içinde bulunuyor. Sol üst bölümde, bu parçayı adadığı karısı Gala’nın temsili bir portresini görüyoruz. Ciddi, sert ifadesi, boğa güreşinden hoşlanmadığının temsili olarak yorumlanmakta. Sol alt bölümde çok renkli dairelerden oluşan bir desen vardır. Bu dikdörtgen şeklindeki renk patlaması derhal izleyicinin dikkatini çeker ve onu, ağzından kan akan ve ölmekte olan bir boğanın başına doğru yönlendirir.

  Bu kan birikintisi kendisini sarı bir saldaki insan figürünün göründüğü korunaklı bir koya yönlendirir. Öldürülen boğa yavaşça Dalí’nin yaşadığı yerdeki Cap de Creus’un manzarası haline gelir. Ressamın, resimde 28 kez görülen, Venüs de Milos’un heykel figürlerini temsil etme arzusunun arkasında eski bir öykü yatar. Dalí, Venüs de Milo’ya alternatif ve tamamlayıcı bir görüntü üretmek için negatif boşluklar kullanır. Bu tamamlayıcı imge, resme, tuvalde yaşayan yarı-hipnotik form dizisini tanıtacak şekilde düşünmesini teşvik eder. Bir mesafeden incelendiğinde, ikinci Venüs’ün cesedi, öncünün yüzünü ve gövdesini (boğa güreşçisi, muhtemelen Manolete) ortaya çıkarır. Burnu gibi göğüsleri, yüzü ise gözüne dönüşür. Uzun etekleri beyaz gömleğini ve matadorun kırmızı fularını oluşturur. Yeşil katman ise fularını oluşturur.


  Kanvas tablo – resim tuvali üzerine baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin