İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı D » Dommersen, Cornelis Christiaan » Cornelis Christiaan Dommersen hayatı ve eserleri (1842 – 1928)

Cornelis Christiaan Dommersen hayatı ve eserleri (1842 – 1928)

  Cornelis Christiaan Dommersen

  Hollandalı Ressam Cornelis Christiaan Dommersen 1842’de Utrecht’te doğdu. Aile Almanya’daki Koblenz yakınlarındaki Dahlheim’den gelmektedir ve geçmişleri 1700 yıllarına dayanmaktadır. Ressam Pieter Cornelis Dommersen‘in kardeşidir. Her ikisi de Cornelia Dommershuitzen’in gayri meşru oğullarıdır. Sanatçı ağırlıklı olarak deniz, nehir ve sahil manzaraları üzerine çalıştı. Resimlerinde aynı zamanda 19, yüzyıl Avrupa yaşamını yansıtmaya çalıştı. Amerika, Belçika ve Fransa’ya seyahatler yaptı.

  Olgunluk dönemlerinde deniz ve sahil manzaralarının yanısıra köy ve şehir manzaralarına da yer verdi. Seyahatlerinde sık sık kardeşi ve yeğeni eşlik ediyordu. İki kez evlendi.Tabloları Royal Academy, Royal Society of British Artist, the Suffolk Street Galleries ve the British Institution’da sergilendi. Eser örnekleri Amsterdam’daki müze koleksiyonlarındadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Amsterdam, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Kent Kesitleri Amsterdam, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Magere Köprüsü Amsterdam, Tarih: 1893, Orijinal Boyut: 52 x 67 cm.

  Rotterdam Limanı, Tarih: 1880, Boyut: 37,2 x 45,7 cm, Teknik: Panel üzeri yağlı boya.

  Yahudi Mahallesi Amsterdam, Tarih: 1878, Boyut: 39,4 x 32,2 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya..


  Cornelis Christiaan Dommersen eserlerini kanvas tablo olarak alma imkanı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin