Frank Duveneck hayatı ve eserleri

Frank Duveneck hayatı ve eserleri (1848 – 1919)

By editor

Posted in , | Tags : , , , , ,

Frank DuveneckFrank Duveneck

Amerikalı Realist Ressam Frank Duveneck 1848’de Covington, Kentucky’de doğdu. On beş yaşına kadar yerel bir ressam olan Johann Schmitt’in vesayeti altında sanat çalışmalarına başladı. Kilise dekorasyonu yapan bir Alman firması çıraklık yaptı. Covington’da büyürken Ohio Nehri’nin hemen karşısındaki Cincinnati’deki Alman topluluğunun bir parçasıydı. Bununla birlikte, katolik inançları ve Alman geleneğine rağmen, Cincinnati’nin sanatsal topluluğuna yabancı kaldı.

1869’da Wilhelm von Diez ve Wilhelm Leibl ile gerçekçi ve doğrudan bir resim tarzı öğrenmek üzere Münih Kraliyet Akademisinde çalıştı. Daha sonra William Merritt Chase, John Henry Twachtman, Willis Seaver Adams ve Walter Shirlaw gibi genç Amerikalı ressamlardan biri oldu. 1870’lerde Hudson Nehri Okulu’nun geleneklerini devirdi ve daha büyük bir özgürlük ile karakterize olan yeni bir sanat hareketi başlattı.

Covington’da iken göz ardı edilen eseri, 1875’te Boston Sanat Kulübü’nde gösterildiğinde büyük ilgi gördü ve uzun ziyaretler yaptığı Almanya ve İtalya’da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Henry James ona “şaşkınlık dehası” dedi ve 27 yaşındayken ünlü bir sanatçıydı. 1878’de Duveneck, Münih’te ve Bavyera’daki Polling köyünde bir okul açtı. “Duveneck Boys” olarak bilinen öğrencileri arasında John Twachtman, Otto Bacher, Julius Rolshoven ve John White Alexander bulunur. 1919’da ölümüne kadar Covington’da yaşadı ve Cincinnati Sanat Akademisinde ders verdi.

Frank Duveneck tablo listesi

Ayakta Nü

Venedik’te Grand Kanalı

Venedik’te Meyve Dükkanı

Villa Castellani Belloguardo

Koy

Bavyera’da Eski Polling Deresi

Share this story

btt