Augustus Leopold Egg hayatı ve eserleri (1816 – 1863)

Augustus Leopold Egg

Augustus Leopold Egg

İngiliz Akademik Ressam Augustus Leopold Egg 1816’da Londra’da doğdu.  Silah üreticisi varlıklı bir ailenin çocuğu idi. 1836’dan başlayarak Kraliyet Akademisi okullarında  eğitim aldı. Sanatçı Richard Dadd tarafından kurulan The Clique grubunun üyesiydi. Arkadaşı Charles Dickens’in etkisiyle popülerliği ahlaki ve sosyal aktivizmle birleştirmeye çalıştı.

Erken dönem resim çalışmaları genellikle edebi konuların illüstrasyonlarından oluşuyordu. Clique’in diğer üyeleri gibi, kendini Hogarth’ın takipçisi olarak görüyordu. Ancak, tabloları genellikle mizahi bir bakış içerdi.

Clique’teki diğer üyelerden farklı olarak, preraphaelistlere hayranlık duydu ve genç William Holman Hunt’la renk teorisi üzerine fikirlerini paylaştı. Geçmiş ve Günümüz olarak bilinen kendi üçlüsü, Hunt’ın eserlerinden etkilenmiştir. Triptik üç ayrı sahneyi tasvir etti; biri müreffeh bir orta sınıf aile ve diğer ikisi zavallı ve izole figürleri tasvir ediyordu – bir yatak odasında iki genç kız ve bebek sahibi evsiz bir kadın.

Egg, daha sonraki yıllarını kıta Avrupa’sının daha sıcak ikliminde geçirdi ve burada, aynı kişinin iki tarafını temsil etme girişiminde olarak yorumlanan, neredeyse aynı olan iki genç kadının belirsiz bir görüntüsü olan Seyahate Çıkanlar tablosunu yaptı.


SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


Sanatçının tablo indexi

Aşk Mektubu, Tarih: 1863, Orijinal Boyut: 61 x 51 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Buckingham’da ölüm, Tarih: 1855, Orijinal Boyut: 75 x 91 cm, Yer: Yale Center for British Art New Haven.

Buckingham’da Yaşam, Tarih: 1855, Orijinal Boyut: 75 x 91 cm, Yer: Yale Center for British Art New Haven.

Makyaj, Tarih: 1863, Boyut: 59,7 x 48,3 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Seyahat Arkadaşlığı, Tarih: 1862, Boyut: 65,3 x 78,7 cm, Yer: Birmingham Museum and Art Gallery.