İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı E » Jacob Eichholtz » Jacob Eichholtz Hayatı ve Eserleri

Jacob Eichholtz Hayatı ve Eserleri

  Jacob Eichholtz

  Jacob Eichholtz (1776 – 1842)

  Amerikalı Romantik Ressam Jacob Eichholtz 1776’da Lancaster, Pennsylvania’da doğdu.  Alman asıllı varlıklı bir ailenin çocuğu idi. Mesleki hayatının çoğunu Philadelphia’da geçirdi. Ticaretle uğraşan bir bakırcı olarak, resimle uğraşmaya başladı. Sanatçı kendi kendine eğittiği halde hem tanındı hem de başarı kazandı. Sanatçı, esas olarak Romantik Victoria geleneğindeki portreleriyle tanındı.

  James Peale ve Thomas Sully’nin çalışmalarından etkilendi. 1808’de James Peale Lancaster’ı ziyaret etti ve Peale portresi için Eichholtz’a sipariş verdi. 1811-1812 yılları arasında Boston’a gitti ve Gilbert Stuart’ın stüdyosunda birkaç hafta boyunca çalıştı. 1820’de portre siparişlerini tamamlamak için Baltimore’u ziyaret etti; Pittsburgh ve Delaware’de de çalıştı.

  1823’te Eichholtz, daha sonra yazdığı gibi Philadelphia’ya taşındı ve burada on yıl boyunca aralıksız çalıştı. Eserleri Pennsylvania Güzel Sanatlar Akademisi Sanatçılar Derneği’nde sergilendi. 1830’da Lancaster’e geri döndü ve 1842’de öldü.

  35 yıllık sürede 800’den fazla portre yaptığı bilinmektedir. Onlarca yıl boyunca Jacob Eichholtz’un sanatsal mirası göz ardı edildi. Zaman geçtikçe, çalışmalarının önemi yeniden anlaşıldı.

  Bugün “Thaddeus Stevens ve James Buchanan’ın portreleri genellikle bu devlet adamlarının en iyi portreleri olarak kabul edilmektedir. Yüzlerce eseri, ABD genelindeki müzelerde, kurum ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Joshua Tevis Portresi, Tarih: 1827, Orijinal Boyut: 76.2 x 63.5 cm, Yer: Smithsonian American Art Museum, Washington, D.C.

  Mrs Pierre Louis Laguerenne Portresi, Tarih: 1827, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin