İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı E » Jan Frans Eliaerts » Jan Frans Eliaerts Hayatı ve Eserleri

Jan Frans Eliaerts Hayatı ve Eserleri

  Jan Frans Eliaerts (1761 – 1848)

  Flaman Barok Ressam Jan Frans Eliaerts 1761’de Antwerp yakınlarında Deurne’de doğdu. Eğitimini Antwerp Akademisinde aldı. Burada onun gibi çiçek parçalarında uzmanlaşmış Georges Frédéric Ziesel ve Pieter Faes’le tanıştı. Paris’e taşındı ve burada Paris’in Saint-Denis banliyösündeki Institut du Légion d’Honneur’de öğretmen olarak çalıştı.

  Paris salonlarındaki sergilerde düzenli olarak yer aldı ve çeşitli ödüller kazandı (1827’de Lille’de gümüş madalyalar, Douai’de 1831’de Douala).

  Ayrıca Gobelin fabrikasının halıları için desenler hazırladı. Hayatının sonunda, Antwerp’e geri döndü ve burada öldü.

  Çiçek tabloları, Daniel Seghers, Jan Philip van Thielen ve Jan van Huysum tarafından geliştirilen ve Jan Frans van Dael‘in çalışmalarıyla paralellik gösteren Barok geleneğine dayanır.

  Eserlerinin çoğu Fransa’da, Antwerp’deki Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’ndedir


  SANATÇININ ESER ÖRNEĞİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Vazoda Çiçek Buketi, Boyut: 90 x 71 cm, Yer: Musee Royal des Beaux-Arts Anvers, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.


  Sanatçının eserini kanvas tablo olarak edinme imkanı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin