İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı F » Charles Fouqueray » Charles Fouqueray Hayatı ve Eserleri

Charles Fouqueray Hayatı ve Eserleri

  Charles Fouqueray

  Charles Fouqueray (1869 – 1956)

  Fransız Ressam Charles Fouqueray 1869’da Le Mans’da doğdu.

  Eğitimini Paris’te École des Beaux Arts’da aldı. Burada Alexandre Cabanel ve Fernand Cormon‘un öğrencisi oldu.

  1908’den itibaren, bir deniz subayı olan babasının kariyerini takip etti ve deniz ve gemi ile ilgili konular üzerinde çalıştı.

  1909 Rosa Bonheur adına düzenlenen ödülü, daha sonra 1914’te de l’Indochine birincilik ödülünü aldı. 1919 yılında Yunanistan, Türkiye, Suriye, Filistin ve Ortadoğu gezisine çıktı . Daha sonraki resimlerine ilham kaynağı olan bu gezilerde çok sayıda suluboya eskizler hazırladı. 1917 ve 1924 yılları arasında Arap Yarımadası’nda tekrar dolaştı.

  1947 yılında, Académie des Beaux-Arts üyesi seçildi. Donanmaya ait birçok binanın dekorasyonunda görev aldı. 1920 Ağustos’unda Legion d’honneur madalyası verildi.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının alfabetik tablo indexi

  Haliç, Orijinal Boyut: 65 x 55 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Rumeli Hisarı, Orijinal Boyut: 81 x101 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz. Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.