İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Jean Leon Gerome » Jean Leon Gerome Pygmalion ve Galatea

Jean Leon Gerome Pygmalion ve Galatea

  Jean Leon Gerome Pygmalion ve Galatea

  Jean Leon Gerome Pygmalion ve Galatea

  Tarih: 1890

  Orijinal Boyut: 88.9 × 68.6 cm

  Yer: Metropolitan Museum of Art New York

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  1890-1892 yılları arasında Gérome, Ovid’in Metamorfozlarında anlatılan Pygmalion ve Galatea teması üzerine hem resim hem de heykel varyasyonları çalışmıştır. Bütün bu varyasyonlar, Galatea heykelinin tanrıça Venüs tarafından hayat verildiği anı tasvir etmektedir. Pygmalion yarattığı heykel kadar güzel bir eş arzu etmektedir ve bunun üzerine tanrıça Venüs Galatea’ya hayat bahşeder. Bu, Gérôme (Hearst Kalesi, San Simeon, Kaliforniya) tarafından da şekillendirilen çok renkli mermer bir heykelle yakından ilişkili olan yağlı boya çalışmalarındaki bilinen üç versiyondan biridir. Resimlerin her birinde, heykel hareket halindeymiş gibi farklı bir açıdan çalışılmıştır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin