Vincent Willem van Gogh Zeytin Ağaçları

Vincent Willem van Gogh Zeytin Ağaçları
TABLOYU BÜYÜK BOY İZLE

Vincent Willem van Gogh Zeytin Ağaçları

Tarih: 1889,

Orijinal Boyut: 73 x 92 cm,

Yer: Museum of Modern art, New York.

Akdeniz’de sıcak bir öğleden sonrası. Kabarık bir toprak ve kıvrım kıvrım sıralanmış Alpler’e ektoplazmik bir bulut eşlik ediyor. Gökyüzü sanki suyla yıkanmış gibi. Duygusal olarak yüklü bu doğa vizyonunda güç ve devinim ön plandadır. Aynı oranda da gerçeklikle sıkı sıkıya bağ kurmaktadır. Temel ve tek bir güçten kaynaklanıyor gibi görünen ortak hareketlilik bütün nesneleri etkilemektedir. Lakin nesneler tekilliklerini ve benzersiz ritimlerini muhafaza etmeye devam etmektedirler.

Tablonun alt kısmında yer alan toprağın kıvrımlı hareketi ile gökyüzündeki bulutun hareketi eseri sağ ve sol tarafa doğru genişletip geriyor izlenimi vermektedir. Aynı oranda bu hareket tablonun orta yukarı aşağı eksenine doğru topluyor gibidir. Bu devinim ekspresyonist resmin temel özelliklerinin kurgulandığı bir belge niteliği taşımaktadır.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!